TÜBİTAK ULAKBİM

Mustafa Kemal Mahallesi
2151. Cadde No: 154
06510 Çankaya/ANKARA

http://www.ulakbim.gov.tr

 

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us
 . Haberler  . Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yerli ve Milli İşletim Sistemi Pardus Kullanıyor

Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yerli ve Milli İşletim Sistemi Pardus Kullanıyor

Ülkemizde TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilen Milli ve Yerli İşletim Sistemi Pardus’ u Manisa ili olarak Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Nisan 2023 tarihi itibariyle bilgisayarlarımızda Açık Kaynak Pardus İşletim Sistemini kullanılmaya başlamıştır. Pardus işletim sistemi, Hastane Sağlık Bilgi Sistemleri Yönetim yazılımı ile uyumlu çalışarak, sağlık merkezinin tüm bilgi işlem gereksinimlerini karşılamaktadır.

Merkezi Yönetim Yazılımı Liderahenk sayesinde, kurumsal ağ üzerindeki sistemler ve kullanıcılar merkezden kolaylıkla yönetilebilmektedir. Ayrıca, açık kaynaklı Libreoffice ofis uygulaması kullanılarak, belgeler, sunumlar, hesap tabloları ve diğer gereksinim duyulan belgeler Pardus ile kolayca hazırlanabilmekte ve güncellenebilmektedir.

Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi % 90 oranında Milli ve Yerli İşletim Sistemi Pardus kullanmaktadır. Bu işletim sistemi, bakanlık uygulamalarının stabil olarak çalışmasını sağlamaktadır. ÇKYS, TSİM, MKYS, EBYS Web, E-imza, Reçetem Uygulaması gibi birçok uygulama, Pardus işletim sisteminde problemsiz bir şekilde çalışmaktadır.

Pardus, ücretsiz olarak www.pardus.org.tr adresinden indirilebilir. Hata, öneri ve dilekler için destek merkezleri olan Çağrı Merkezi 444 57 73, Pardus Destek Masası talep.pardus.org.tr, PARDUS Bilgi Bankası sayfası belge.pardus.org.tr ve PARDUS Forum forum.pardus.org.tr adreslerinden destek verilmektedir.

Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğumuzda dışa bağımlılıktan kurtularak dövizin yurt dışına çıkmasını önlemesi, siber güvenlik, gizlilik, yerli ve milli kaynakların kullanılması gerektiği hassasiyetimizden dolayı PARDUS İşletim Sistemini tercih ettik. Bütün resmi kurumlarımızı ve vatandaşlarımızı ücretsiz olarak edinebilecekleri Pardus’ u kullanmaya davet ediyoruz.

Detaylı bilgi için: https://manisaadsm.saglik.gov.tr/TR-960311/manisa-agiz-ve-dis-sagligi-merkezi–milli-ve-yerli-isletim-sistemi-pardus-kullanmaktadir.html

Paylaş:
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x