TÜBİTAK ULAKBİM

Mustafa Kemal Mahallesi
2151. Cadde No: 154
06510 Çankaya/ANKARA

http://www.ulakbim.gov.tr

 

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us

İş Ortaklarımız

Pardus ve Açık Kaynak Teknolojiler dönüşümünde sizlere iş ortaklarımız ile beraber hizmet veriyoruz.

Şu anda temel seviyede olan iş ortaklarımız kriterlerimize uygunluk sağladıkça Bronz, Gümüş ve Altın seviyelerde değerlendirilecektir.

İş Ortaklığı kriterlerimize ve başvuru şartlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Dönüşüm Ortağı Firmalar

Altın Seviye Dönüşüm Ortakları

Gümüş Seviye Dönüşüm Ortakları

Bronz Seviye Dönüşüm Ortakları

Eğitim Ortağı Firmalar

Çözüm Ortağı Firmalar

Firma Bilgileri

BEYAZNET

BEYAZNET

1997 yılında kurulan firmamız bilişim güvenliği, network, web çözümleri, veri merkezi altyapısı ve bilişim danışmanlığı alanlarında hizmet vermekte, ARGE biriminde açık kaynak kodlu yazılımlar kullanarak yazılım, otomasyon projeleri ve Linux-Pardus Göç çalışmaları yapmaktadır. TÜBİTAK destekli projelerle yerli bilişim çözümleri geliştirmiş ve yeni projelerle çalışmalarına devam etmektedir.

www.beyaz.net

BITDEFENDER

2001’den beri, Bitdefender inovasyonu sürekli olarak ödüllü güvenlik ürünleri ve insanlar, evler, işletmeler ve aygıtları, ağları ve bulut hizmetleri için tehdit istihbaratını sağlamıştır. Bugün, Bitdefender, aynı zamanda dünyanın güvenlik çözümlerinin %38’inde kullanılan tercih edilen bir tedarikçidir. Endüstriler tarafından tanınan, satıcılar tarafından saygı duyulan ve müşterilerimiz tarafından uyarılan Bitdefender, güvenebileceğiniz bir siber güvenlik şirketidir.

https://bitdefender.com.tr/   https://www.laykon.com

BUHARİ DİJİTAL

BUHARİ DİJİTAL

Buhari Dijital olarak, TÜBİTAK ile gerçekleştirdiğimiz çözüm ortaklığı kapsamında; Pardus işletim sistemi üzerinde destek veriyor, yeni nesil dijital altyapı sağlıyor ve servisler geliştiriyoruz.

Pardus ekosistemini bulut ortamına taşıyor; Siber Güvenlik – (Ahtapot), Lider Ahenk, Ofis Yazılımları, Pardus Dönüşüm Eğitim Hizmetleri konularında yaptığımız çalışmalarla bütünleşik bir Pardus altyapısı sunarak hem maliyetten hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Kurum ve kuruluşların Pardus dönüşüm çalışmalarını gerçekleştirmekle kalmıyor aynı zamanda sektördeki lider firmalar ile çözüm ortaklığı yapıyoruz. Telekomünikasyon, İnternet ve Bulut Tabanlı Dijital Servisler konularında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla hizmet verdiğimiz işletmelerin her zamankinden daha verimli olmasını sağlıyoruz.

www.buharidijital.com.tr

FONET BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

 

 

FONET BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

1997 yılında Sağlık Bilişimi alanında faaliyet göstermek için kurulmuş, Borsa İstanbul’a kote olan bilişim firmasıdır.
Sağlık Bilişimi alanında, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS), sistem entegrasyonu, danışmanlık ile anahtar teslim proje hizmetleri sunmaktadır. Ana faaliyet konusu sağlık bilişimi olmak üzere alan uzmanlığı ile ilişkili farklı bilişim projelerinde de yer almaktadır.

Sağlık sektöründe bilişim teknolojilerinin kullanılması ve uluslararası standartlarda hizmet veren sağlık kuruluşlarına sahip olunması için yoğun çalışmalar yürüten firmamız, gelişen teknoloji ve sürdürdüğü arge çalışmaları ile sağlık kuruluşlarının dijitalleşme süreçlerinde gerçekleştirdiği yüzlerce proje ile sektör lideri durumundadır.
Geliştirdiğimiz yenilikçi teknolojiler ve dinamik kadromuz ile hastanelerin tıbbi, idari ve finansal tüm iş süreçlerinin dijital bir yapı içerisinde yönetilmesini sağlayarak, sağlık profesyonelleri ve yöneticilerinin etkin bir çalışma ve yönetme ortamına kavuşmasını ve sağlık hizmet kalitesinin yükseltilmesini hedeflemekteyiz.

www.fonetyazilim.com

GANTEK

Gantek 1983 yılında kurulan, bir veri merkezinde, sunucu, depolama birimleri, işletim sistemleri, yedekleme ve felaket kurtarma çözümleri, açık kaynak veri tabanları, konteyner (mikroservis) yapılar, hipervizör yapılar, log yönetimi, izleme, uygulama performans takibi, büyük veri ortamları, anomali tespiti gibi olmaz ise olmazların uçtan uca gerek satış, gerekse destek, danışmanlık hizmetlerini sunan bir entegratör firmadır.

Maliyetleri optimize ederken teknolojiden ve operasyondan ödün vermeden ihtiyaçları en doğru şekilde belirleyerek, uygun çözümlerle mimari tasarımı yapmak, çözümleri hayata geçirmek ve ardından desteğini sağlamak Gantek Teknoloji’nin en önemli değerleridir.

Gantek, Türkiye bilişim sektörünün en uzun soluklu ve köklü kuruluşlarından biri olarak, 10’u aşkın ülkede gerçekleştirdiği faaliyetleriyle , 21 senedir uluslararası bir şirket konumundadır. Şirket, sistem entegrasyonu alanında güçlü kadrosu ve çözüm ortaklarıyla ileri bir uzmanlık düzeyi ve geniş bir deneyim birikimini temsil etmektedir.

Gantek, bilgi ve iletişim teknolojilerinin hayatın farklı alanlarına girdiği seksenli yıllardan bugüne bu teknolojilerin iş süreçlerine entegrasyonuna öncülük etmiş, Türkiye ekonomisinin bilişimle yükselişinde önemli rol oynamıştır.

Gantek, kurumların etkinliğini ve verimliliğini artıran geniş çözüm portföyü ile telekom ve finans başta olmak üzere birçok sektörde Türkiye’nin ve Avrasya Bölgesinin lider kurumlarına hizmet vermektedir.

Merkezi İstanbul’da olan Gantek’in Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Özbekistan ve Kuzey Kıbrıs’da yerel ofisleri ve çalışanları ile faaliyetleri bulunmaktadır. Gantek’in Ankara’da da lokal ofisi bulunmaktadır.

https://gantek.com

İŞ YAZILIM DONANIM

İŞ YAZILIM DONANIM

İş Yazılım 2009 yılında Ankara’da kurulmuştur. Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektöre katma değerli yazılım çözümleri sunmak amacıyla, müşteri gereksinimlerine anahtar teslim çözümler üretmektedir.
Ağırlıklı olarak yabancı ülkeler tarafından üretilen ve ülkemizde pazara hakim olan ürünlere yerli ve milli alternatif çözümler üreterek, ülke bilgi ve kaynaklarının verimli ve güvenli bir şekilde işletilmesini sağlamaktadır.
İş Yazılım tescilli 5 markası ile 8 farklı ürünü 250’den fazla kamu kurum ve kuruluşu ile özel sektöre 250.000’den fazla kullanıcıya hizmet vermektedir.

isyazilim.com.tr

 

JAVATAR YAZILIM

Firmamız, PARDUS işletim sisteminin yaygınlaştırılması kapsamında TÜBİTAK ULAKBİM ve farklı  kurumlar ile bir çok  proje tamamlamıştır. PARDUS’un ülkemizde yaygınlaştırılması için analiz, eğitim ve bizzat göç operasyonu hizmeti vermektedir. Bu konuda ilgili sertifikalara sahip deneyimli ekibi ile kamu ve özel kuruluşlarda göç projeleri yürütmektedir. Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 25+ hastanede 2800+ istemcide PARDUS’un yaygınlaştırılması, bilgi işlem  personellerine ve son kullanıcılara PARDUS ve Libre Office eğitimi verilmesi ve istemcilerin Merkezi Yönetim Sistemi’ne dahil edilmesi işlerinin yürütüldüğü göç projesini TÜBİTAK ULAKBİM ile birlikte 2017 yılından beri sürdürmekteyiz. Firmamız bugün, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü haricinde Orman Genel Müdürlüğü’nde, farklı il sağlık müdürlüklerinde ve pek çok belediyede PARDUS eğitim ve analiz çalışmaları tamamlamıştır.

http://javatar.com.tr/

KUVARSSOFT TEKNOLOJİ

KUVARSSOFT TEKNOLOJİ

Kuvarssoft, müşterilerine bilişim teknolojileri alanında kurumsal yazılım geliştirmeden, sistem entegrasyonuna ve özellikle Proxmox VE ile sanallaştırma altyapıları kurulmasına, kurumsal web sitesi tasarımından tasarlanan web sitelerini kurumların iç yapıları ve iş süreçleri ile uyumlu hale getirmeye ve pardus dönüşümüne kadar uzanan uçtan uca çözümler sunmaktadır. Bununla birlikte şirket merkezimizde bilişim teknolojileri ile ilgili eğitimler verebilmek için Kuvars Akademi projesini başlatmıştır.

Kuvarssoft geliştirdiği çözümlerde yerli yazılım ürünlerine ve açık kaynak kodlu ürünlere yer vermekle birlikte, kendi geliştirdiği çözümlere de yer verebilmektedir. Bu konuda Kosgeb destekli bir Ar-Ge projesi üzerinde çalışmaktadır.

Başta kamu kurumları olmak üzere özel sektörümüzün de Pardus dönüşümünde ve bu dönüşüm ile ilgili eğitim süreçlerinde öncülük ederek kurumlarımızın bilişim maliyetlerinden tasarruf etmelerini ve ülkemizin yerli çözümler üzerine yaptığı hamleleri desteklemeyi hedeflemektedir.

kuvarssoft.com

MECHSOFT BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ

Müşterilerine en iyi dijital çözümleri sunmak üzere 2008 yılında Ankara’da kurulan MechSoft, Türkiye’nin ve Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen IT firmalarından birisi olarak gösterilme olup, Ankara ve İstanbul ofisleri ile tüm uluslararası teknoloji trendlerini takip eden, çok kısa zamanda büyük başarılar yakalayan ve önemli referanslar elde eden yenilikçi bir teknoloji firmasıdır.

http://www.mechsoft.com.tr

OFİS BULUTTA

OFİS BULUTTA

OfisBulutta (OB) 2012 yılından beri faaliyettedir. Müşterilerine açık kaynak ve özgür yazılım çözümleri sunmaktadır.
Redhat,Pardus iş ortaklığı bulunan firmamızın ana faaliyet alanı özgür yazılımlar , veri merkezi ve bulut çözümleridir.

Çözümlerimiz:

  • İş birliği çözümleri Mail,Drive,Office (Zimbra,NextCloud,OnlyOffice vb.)
  • SmtpGateway, Etrn,Atrn çözümleri
  • Ceph,Apache CloudStack ile bulut çözümleri
  • DevOps servisleri (CI/CD ve container çözümleri)
  • Yüksek hit alan web siteleri için WAF , CDN çözümleri
  • Voip/Sip (IVR,Cdr,CallCenter,Crm) çözümleri
  • Network çözümleri RouterOS (mikrotik router,switch,ap vb.)
  • Tier3 (TR) veri merkezi servisleri ve çözümleri

www.ofisbulutta.com

ÖYADSAVTEK

Ülkemizde, özgür yazılım dönüşümü hedefi kapsamında kurulan ilk firma olan ÖYADSAVTEK-Özgür Yazılım Dönüşümü ve Savunma Teknolojilerinin amacı, özgür yazılım çözümlerinin, kamu ve özel sektörde lisanlı yazılımlar yerine kullanılmasını sağlamaya yönelik eğitim, teknik destek ve geliştirmeye dayanan iş modelini oluşturmaktır.

Bu amaç doğrultusunda; “Özgür Yazılım Kullanıcıları Derneği” ile öncelikle başta eğitim ve diğer özgür yazılım projelerinde aktif iş birliğimiz bulunmaktadır.

İşbirliğimiz kapsamında; Özgür Yazılım dönüşümlerinde aktif kullanılacak insan gücünü sağlamaya yönelik eğitim altyapısını oluşturmuş ve Eylül 2022 tarihi itibari ile eğitimlere başlanacaktır.

https://oyadsavtek.com

PROFELIS

PROFELIS

2007 yılında kurulan şirketimiz, açık kaynak kodlu yazılımlarla maliyet etkin kurumsal çözümler sunmaktadır. Deneyimli ve yetkin ekibimizle açık kaynak kodlu yazılım entegrasyonu, işletim sistemleri göçü ile veritabanı göçü konularında danışmanlık ve eğitimler vermekteyiz.

Türkiye’de Linux ve Özgür Yazılım ile ilgili ISO kalite belgesi alan ilk firma olan Profelis; ISO 9001:2015 kalite standardı belgesine, ISO/IEC 27001:2013 bilgi güvenliği yönetimi belgesine, 10002:2018 müşteri memnuniyeti belgesine, SPICE 15504 sertifikasına ve Kimlik ve Erişim Yönetimi ürün grubuna giren ilk ürün olan SambaBox ürünü ile TRtest Ürün Uygunluk sertifikasına sahiptir. Detaylı bilgi için www.profelis.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

www.profelis.com.tr

PROMEK YAZILIM

PROMEK YAZILIM

1995 yılında faaliyete başlayın firmamız, 1998 yılından bu yana gömülü sistemlerden uygulama sunucularına kadar bir çok alanda müşterilerine Linux’un gücünü yaşatacak çözümler sunmaktadır.2004 yılında SinCap Linux Yönetim Paneli, 2009 yılında iş ortağı olduğu Rekare Bilgi Teknolojileri Firması ile piyasaya sunduğu logix firewall ile Linux tabanlı yazılım ürünleri geliştirmeye hız vermiştir. Linux tabanlı çözümlerin yaygınlaştırılması için sosyal sorumluluk projeleri de üstlenen firmamız, Tüm Bilişimciler Yazılımcılar Derneği (Tübiya) kurucularındandır.

1998 yılından beri linux tabanlı çözümler üretiyoruz.

promek.net

SOLIXTION TECHNOLOGY

SOLIXTION TECHNOLOGY

Solixtion Technology ilkeli dürüst yenilikçi müşterinin ne dediğini tam olarak anlayabilen anlamaya özen gösteren farklı sektörlerin yüzlerce sürecinde yer almış ve onları iyi bilen uzmanlar tarafından kurulmuştur.
Sağlık, yüksek teknoloji, elektronik, gıda, finans ve üretim gibi bir çok dalda tamamladığımız projelerden kazandığımız tecrübeyle ihtiyaçları derinlemesine bilen uzmanlarımız müşterilerin ne istediğini kolaylıkla anlayıp cevap verebilirler. Henüz yeni bir firma olmamıza rağmen güçlü referanslarımızla siz müşterilerimizin güvenini kazanmayı arzulamaktayız.

solixtion.com

TEST TEKNOLOJİ EKİPMANLARI

TEST TEKNOLOJİ EKİPMANLARI

1994 yılında kurulan firmamız kurumların telekomünikasyon ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile ürün sağlayıcılığı ve servis hizmeti yerine getirmektedir.

14 kez 500 Büyük Bilişim şirketi içerisinde yer alan firmamız , Pardus işletim sistemi ile çalışan yerli yazılım Saphira Enterprise IP PBX ve Çağrı merkezi Platformu ile kurumların ses kayıt , telekonferans , IP PBX , Çağrı Merkezi , Video Konferans ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

www.testteknoloji.com.tr

*Tanıtım bilgileri firmalar tarafından hazırlanmıştır.

Paylaş: