TÜBİTAK ULAKBİM

Mustafa Kemal Mahallesi
2151. Cadde No: 154
06510 Çankaya/ANKARA

http://www.ulakbim.gov.tr

 

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us

Pardus Dönüşüm

Pardus, KOBİ ve Kamu kuruluşlarının kullanımı için hazırlanmış güvenli, performanslı ve kullanıcı dostu arayüzlü GNU/Linux dağıtımıdır.

  • Pardus kullanmak isteyen küçük veya büyük ölçekli kamu kurum ve kuruluşlarında Pardus Dönüşüm için analiz çalışması yapılmaktadır. Bu analiz çalışmasında, kurum tarafından kullanılan yazılımların platform-bağımsız olup olmadıkları ve platform-bağımlı uygulamalarda verimli çalışılabilecek alternatifler varsa incelenerek, kurumun bilişim altyapısının Pardus dönüşümüne uygunluk durumu tespit edilmektedir. Ulus ekonomisi ve performans gözetilerek Kurumun Pardus Dönüşüm yapmasına yönelik karar sonrası dönüşüm çalışmalarına başlanmaktadır. Platform bağımlı bir uygulama var ise dönüşüm yapılmayarak, kurumun yazılımını platform bağımsız hale getirmesi beklenmektedir.
  • Pardus Dönüşüm için TÜBİTAK ULAKBİM’den destek alınabileceği gibi TÜBİTAK ULAKBİM tarafından yetkilendirilmiş İş Ortağı ve Kurumsal Göç Ortağı firmalardan da destek alınabilmektedir.
  • Pardus işletim sistemi ve açık kaynak alt projelerini test etmek ve kullanmak için sağdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İş Ortaklarımızı görmek için tıklayınız.

Sisteminizde kullanabileceğiniz güncel açık kaynak kodlu yazılımların listesine Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Başvuru

Kurum bilgilerinizi girerek Pardus Dönüşüm Projesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu ilgili size en hızlı şekilde geri dönüş sağlayacağız.

Pardus Ekran Görüntüleri

ss
ss
Paylaş: