TÜBİTAK ULAKBİM

Mustafa Kemal Mahallesi
2151. Cadde No: 154
06510 Çankaya/ANKARA

http://www.ulakbim.gov.tr

 

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us
 . Haberler  . LibreOffice 6.1 sürümü yayınlandı
LibreOffice 6.1 sürümü yayınlandı

LibreOffice 6.1 sürümü yayınlandı

Geliştirme sürecinde Pardus ekibinin de yer aldığı LibreOffice’in yeni sürümü yayımlandı ve Pardus 17.3 depolarındaki yerini aldı. Kullanıcılarımız sistemlerini güncelleyerek yeni sürümü kullanmaya başlayabilirler.

Bu sürümle birlikte çok sayıda yeni özellik ve ciddi bir performans artışı geliyor. Yeniliklerden bazıları:

  • İki yeni simge teması eklendi: Colibre ve Karasa Jaga.
  • Görüntü işleme iyileştirildi; böylece, çok sayıda görüntü içeren belgeler daha akıcı olarak yüklenip görüntülenebilecek.
  • Artık Linux ve macOS üzerinde ECDSA anahtarlarıyla ODF belgelerini imzalamak mümkün.
  • Şekiller ve arka planlar için, yeni bir dolgu gradyanları kümesi kullanılabilir durumda; bununla birlikte arka plan görüntüleri iletişim penceresi de kullanımını kolaylaştıracak şekilde yeniden tasarlandı.
  • Çevrimiçi yardım sistemi, yazılımdaki özelliklerin nasıl çalıştığını görmenize yardım etmek için örnek dosyalarla genişletildi.
  • Özelleştirme iletişim penceresindeki yeni ayar/dişli düğmesi sayesinde, araç çubuklarını ve menüleri özelleştirmek şimdi daha da kolay.

Yeni eklenen Colibre simge temasını, “Araçlar > Seçenekler > LibreOffice > Görünüm > Kullanıcı Arayüzü > Simge biçimi:” yoluyla ulaşacağınız açılır listeden seçerek kullanabilirsiniz.

Paylaş:
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kadir Kışla
Kadir Kışla
4 yıl önce

pardus mağazada windows a göre eksik uygulamalar ve oyunlar da bulunuyor. bilgisayar kullanıcıları daha çok oyun oynamak ve iş için kullanıyor.Örneğin adobe nin video ve foto montaj uygulamaları büyük oyun yapımcıları gameloft counter strike rockstargames pubg bunun gibi global kullanıcı sayısı fazla olan şeylerin pardus mağazada yer alması önemli bir rol oynar.bunların sayesinde pardus kullanıcı sayısı da artabilir.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x