TÜBİTAK ULAKBİM

Mustafa Kemal Mahallesi
2151. Cadde No: 154
06510 Çankaya/ANKARA

http://www.ulakbim.gov.tr

 

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us
 . Haberler  . Bursa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Etkileşimli Tahtalarında Pardus Kullanıyor
Bursa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Etkileşimli Tahta

Bursa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Etkileşimli Tahtalarında Pardus Kullanıyor

Resimdekiler: Soldan Sağa Okul Müdürü Ercan Yılmaz, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni İbrahim KÜÇÜKHALICI ve Müdür Yardımcısı Süleyman BEKİL.

Pardus, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı başından itibaren Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ‘nun tüm etkileşimli tahtalarında kullanılmaya başlandı.

Kurum yetkilileri tarafından duyuru yapıldı:

“Okulumuzda 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı başında etkileşimli tahtalarımızın tamamına tek işletim sistemi olarak milli işletim sistemimiz Pardus kurulumunu gerçekleştirdik. Türkiye’de ilk olarak kendi imkanları ile tüm etkileşimli tahtalarında tek işletim sistemi olarak Pardus’u hayata geçiren okulumuzda, hali hazırda 40 etkileşimli tahtamızda yerli ve milli işletim sistemimiz Pardus kullanılmaktadır. Pardus’un Etap sürümü kullanışlılığı bakımından öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından beğeniyle karşılanmıştır. Özellikle dışa bağımlılığın önlenmesi ve milli bilincin oluşturulması için yerli akıllı tahtalarımızda yerli ve milli işletim sistemimiz Pardus’un tek işletim sistemi olarak kullanılmasını çok önemsiyoruz.”

Paylaş:
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x