TÜBİTAK ULAKBİM

Mustafa Kemal Mahallesi
2151. Cadde No: 154
06510 Çankaya/ANKARA

http://www.ulakbim.gov.tr

 

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us
 . Duyurular  . Pardus 21’in son sürümünü incele, Öneride Bulun, Hatayı Bul, Ödülü Kap!

Pardus 21’in son sürümünü incele, Öneride Bulun, Hatayı Bul, Ödülü Kap!

Teknofest kapsamında bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek Pardus 21 Hata Yakalama ve Öneri Yarışması başlıyor. Başvurular 25 Şubat – 3 Haziran 2022 tarihleri arasında toplanacak.

TÜBİTAK ULAKBİM PARDUS Projesi, Teknofest kapsamında, Pardus’un en güncel sürümü için Hata Yakalama ve Öneri Yarışması düzenliyor. TÜBİTAK ULAKBİM ve Pardus Projesi’nin de kurucu üyelerinden olduğu Türkiye Açık Kaynak Platformu ve Bilişim Vadisi işbirliğiyle gerçekleştirilecek yarışmada ödüller, birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL ve üçüncüye 7 bin 500 TL* olarak belirlendi.

Pardus kullanımının yaygınlaştırılması, Pardus’un 21 Mart 2022’de yayımlanması planlanan Pardus 21.2 sürümünün tanıtımı, Pardus ekosisteminin güçlendirilmesine katkı sağlanması ve yeni sürüm Pardus 21.2 üzerinde hata yakalama ve öneri katkısı alınması hedefiyle gerçekleştirilen yarışma; açık kaynak kodlu yazılımlara ilgi duyan, Pardus 21’i merak eden ve Pardus’a katkı sağlamak isteyen tüm öğrencilere açık olacak.

Katılımcılar yarışma dahilinde; işlevsel hatalar/öneriler, performans hataları/önerileri, kullanılabilirlik hataları/önerileri, güvenlik zafiyetleri ile yerelleştirme iyileştirme kategorilerinde başvurularını gerçekleştirebilecekleri gibi kendi farklı önerilerini de sunabilecek. Yarışmacıların hata/öneri talep girişleri; hata ve önerinin türüne, önem derecesine ve hata/öneriyle beraber çözümünün de iyi tanımlanmış olup olmadığına bakılarak değerlendirilecek. Yarışmacılar, önerdikleri çözüm için gerekli yamayı geliştirerek Pardus ekibiyle paylaşmaları halinde artı puan alabilecek.

Yarışma kapsamında her katılımcı en fazla 10 talep gönderilebilecek. Aynı katılımcı tarafından gönderilen taleplerden en az 2 tanesinin öneri olması gerekiyor.

Katılımcıların www.teknofest.org adresine girerek 3 Haziran 2022’ye kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Yarışma kapsamında hata/öneri talep girişleri Pardus 21.2 sürümünün yayımlanmasıyla başlayacak. Katılımcılar, yarışma için belirtilen son tarih olan 3 Haziran’a kadar Pardus Destek Merkezi adresinden talep girişlerini tamamlayacak. Yarışmaya katılım bireysel olarak gerçekleştirilecek. Yarışma kapsamında her katılımcı en fazla 10 talep gönderilebilecek. Aynı katılımcı tarafından gönderilen taleplerden en az 2 tanesinin öneri olması gerekiyor. Her katılımcının gönderdiği tüm talepler arasından en yüksek puan alan 3 hata /öneri değerlendirmeye alınacak. Pardus 21 Hata Yakalama ve Öneri Yarışması’na katılım için detaylı bilgiye www.teknofest.org ve https://www.acikhack.com/ adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Pardus 21 Hata Yakalama ve Öneri Yarışması sonuçları 30 Ağustos – 4 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Teknofest’te duyurularak dereceye girenlere ödülleri verilecek.

* Derecelerin birden fazla katılımcı tarafından paylaşılması durumunda para ödülü katılımcılar arasında eşit dağıtılacaktır.

 

Paylaş:
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x