TÜBİTAK ULAKBİM

Mustafa Kemal Mahallesi
2151. Cadde No: 154
06510 Çankaya/ANKARA

http://www.ulakbim.gov.tr

 

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us
 . Haberler  . Pardus Katkılarınızla Güçleniyor

Pardus Katkılarınızla Güçleniyor

Pardus Projesi kurumlardan ve sizlerden gelen katkılarla güçleniyor

 

Gönüllülerimiz de kendi uygulama ve yazılım çalışmalarıyla Pardus Yazılım Merkezi’ne katkıda bulunabiliyor.

Pardus gönüllülerimizden ve katkı sağlayan kurumlarımızdan gelen uygulamalar Pardus Yazılım Merkezi’nde yerini alarak Pardus’a zenginlik katıyor.

 

Pardus gönüllüsü kişi ve kurumlarımız ile büyüyoruz!

Damla Yayınevi tarafından sağlanan katkıyla Pardus Yazılım Merkezi’nde ücretsiz zenginleştirilmiş müfredat kitapları yer alıyor.

Comodo tarafından Pardus ile paylaşılan Comodo Antivirüs yazılımı ile tüm Pardus kullanıcıları özel güvenlik tercihleri için seçenek bulabiliyor.

Kullanımınız için standart olarak depomuzda sunulan uygulama ve yazılımların yanı sıra Pardus Yazılım Merkezi’nde siz Pardus severlerin değerli katkılarıyla eklenen uygulamalar da bulunuyor. Örneğin; Bayram Karahan hocamız e-zil, e-tahta, e-sabit, Ağ Kontrol Yazılımı ve Akış Diyagramı gibi bir çok, kendi yazılımı olan ürünü Pardus ailesine kattı.

Hakan Dündar isimli kullanıcımız kaynak kodu kod.pardus.org.tr üzerinde tutulan Sistem Gözlem Merkezi uygulaması ile şık ve farklı bir bakış açısıyla bilgisayar sisteminizle ilgili işlemci, RAM, disk, Ağ kullanımı, GPU, işlemler, kullanıcılar, depolama, servisler, ortam değişkenleri gibi bir çok konuda performans ve sağlık bilgileri almanızı ve gerektiğinde müdahale etmenizi sağlıyor.

Bunların yanı sıra kamu kurumları da Pardus Yazılım Merkezi için hazırladıkları programlarla katkıda bulunuyor. Örneğin Diyanet İşleri Başkanlığı Namaz Vaktim ve Çocuk Takvimi uygulamalarıyla Pardus severlerin ihtiyaçlarına dijital çözümler sunuyor. Adalet Bakanlığı’nın UYAP Editör, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın E-Beyanname uygulamalarına da Pardus Yazılım Merkezi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Siz de katkıda bulunabilirsiniz

Pardus Yazılım Merkezi’ne giriş yaptığınızda halihazırda ilgi duyduğunuz uygulamaları kolayca indirebileceğiniz gibi ihtiyaç gördüğünüz alanlarda ürettiğiniz çözümleri de bizlerle paylaşabilirsiniz. apps.pardus.org.tr adresine girdiğinizde Uygulama Öner başlığı altındaki form ile bize ulaşabilir, öneri veya geliştirdiğiniz çözümün Pardus Yazılım Merkezi’nde adınızla yer almasını sağlayabilirsiniz. Önerinizi nasıl girmeniz gerektiği ile ilgili sorularınız varsa pardus.org.tr adresindeki Yardım başlığı altında bulunan seçeneklerden birini kullanarak bizden destek alabilirsiniz.

 
 

Paylaş:
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x