TÜBİTAK ULAKBİM

Mustafa Kemal Mahallesi
2151. Cadde No: 154
06510 Çankaya/ANKARA

http://www.ulakbim.gov.tr

 

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us
 . Duyurular  . LibreOffice Yardım Masasını kullanarak bize sorunlarınızı bildirebilirsiniz

LibreOffice Yardım Masasını kullanarak bize sorunlarınızı bildirebilirsiniz

TÜBİTAK tarafından yürütülmekte olan Açık Belge Biçimi internet sitesi üzerinden Açık Belge Biçimi ve LibreOffice ile ilgili sorunlarınızı bildirebileceğiniz yeni bir başvuru sayfası oluşturulmuştur. Dilerseniz Açık Belge Biçimi sitemizi ziyaret ederek, dilerseniz buraya tıklayarak yeni bir kayıt oluşturabilirsiniz.

TÜBİTAK Pardus ekibi, geliştirilmesine katkı sağladığı LibreOffice ofis yazılımını tercih ediyor. LibreOffice’i Pardus, Ubuntu gibi GNU/Linux dağıtımları yanında Windows ve MacOS üzerinde de kullanabilirsiniz.

Açık Belge Biçimini tam destekleyen ve tamamen ücretsiz bir açık kaynak kodlu ofis paketi olan LibreOffice’i bugün kullanmaya başlayarak Açık Belge Biçimiyle tanışın.

Açık Belge Biçimi ile ilgili daha fazla bilgi almak ve yardım masasına erişmek için Açık Belge Biçimi Türkiye sayfasını ziyaret edebilirsiniz. LibreOffice ile ilgili daha geniş bilgi almak için proje sayfamıza gidebilir, ya da LibreOffice Türkiye sayfasını inceleyebilirsiniz.

Paylaş:
Subscribe
Bildir
guest

6 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ümit
Ümit
3 yıl önce

1-Büyük dosyalarda Libre çok kasıyor.
2- köprü. İşlevi çok kötü. Köprü yapmak çok çok zor. Diyelim yaptın. Çalışması için ctrl tuşunu basıcan. Sıkıntılı ve zor.
Ben yeni 1. 2.aydır wps ye geçtim. 10 numara beş yıldız. B
1.büyük dosyaları çok hızlı açıyor ve kaydeditor
2 köprü çok iyi çalışıyor. Yapması basit ve çalıştırmak için ctrl tuşunu basmaya gerek yok. Tek sıkıntı türkçe değil

Hamza ALBAYRAK
Hamza ALBAYRAK
2 yıl önce
Reply to  Ümit

Aslına bakarsanız çalıştığım kurumda içinde 150.000 satır veri bulunan bir excell dosyasını Microsoft Excell ile açmaya çalıştığımda akşam tıklıyorum sabah geliyorum açılmış 🙂

Ancak Librede tıklıyorum ve 15 sn ye içinde açılıyor. İşlemeye çalıştığınız dosya içinde yer alan nesnelerle ilgili problem olabilir. Microsoft ecvell in saatlerce dosyayı açamamasının sebebi personel yönetim programımızdan çekmiş olduğumuz 20 sütunlu 150000 satırlı dosya içinde isim soyisim kısmının bir bağlantı bulundurması. Librede bağlantıları kaldırdıktan sonra kaydedip excell de sonra çalışabiliyorsunuz.

Kullandığınız dosyaya bakmanızı öneririm.

Bunların yanında bilgisayarınızda da problem olma ihtimali mevcut. Farklı bir bilgisayarda da aynı dosyayı aynı versiyon libre ile açmayı da deneyebilirsiniz.

Kazım YALÇIN
Kazım YALÇIN
3 yıl önce

pardus u bi türlü bilgisayarıma kuramadım
kök hücresi yok diyor

Adem ÖZER
Adem ÖZER
2 yıl önce

Merhaba, excelde en çok kullandığımız ve libre office de eksikliğini hissettiğimiz programın en önemli işlevlerinden filtreleme kısmında renge göre filtreleme seçeneği bulunmuyor. Örnek olarak 15 bin kişilik listede mükerrer isim veya tc kimlik noları bulup onları renge göre filtreleyip sıralamak için ne yapmamız gerekiyor.

Hamza ALBAYRAK
Hamza ALBAYRAK
2 yıl önce
Reply to  Adem ÖZER

7.2 ile birlikte renge göre filtreleme geldi.

serhat
serhat
2 yıl önce

Pardus 21 xfce sanal makinede test ediyorum. Şu anda pardus 19’un deposunda bulunan yeni sürümü kurmak için yazılım merkezine baktım, yok. Var görünüyor ama stabil sürüm olmadığına dair bir uyarı yazısı, birkaç önemsiz yorum ve “Bulunamadı” yazan pasif bir buton var. Sistemsel anlamda da bazı eksikleri var Pardus’un. 19 daha iyiydi. Libreoffice için yorum yapmak gerekirse esasen iyi bir program. Ama daha geliştirilecek çok eksik yönü var. Yorum yapma imkanı tanıdığınız için teşekkür ederim.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x