TÜBİTAK ULAKBİM

Mustafa Kemal Mahallesi
2151. Cadde No: 154
06510 Çankaya/ANKARA

http://www.ulakbim.gov.tr

 

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us
 . Müşteri Yorumları

Müşteri Yorumları

Pardus kullanan kurumlar ve kuruluşların pardus hakkındaki düşüncelerini, deneyimlerini ve değerlendirmelerini görebilirsiniz.

Açık kaynak kodlu yazılımlar, kamu yönetiminin “açıklık ve şeffaflık” ilkesi ile örtüşmektedir. Aynı zamanda sürdürülebilirliği yüksek ve yazılım maliyetlerinden büyük tasarruflar sağladığı için İSKİ’de sürdürdüğümüz Pardus ve açık kaynak dönüşümü benim de uzun süredir takip ettiğim ve hayata geçirmek istediğim bir proje oldu.

Tayfun İşbilen

Tayfun İşbilen

İSKİ Bilgi İşlem Daire Başkanı Röportaj metni ....

“Gençlere gelecekleri hakkında sadece hedef odaklı düşünmemelerini, yol kadar yolculuğun da önemli olduğunu hatırlamalarını ve keyif alarak öğrendikleri konularda ödül beklemeden çalışmalarını tavsiye ederim. Başarı bu şekilde onlara gelecektir”

Mehmet D. İnce

Mehmet D. İnce

Kurucu Ortak, CTO PRODAFT

“Topluluklar bilgi paylaşımı ve farkındalık oluşturmada gücüne inandığım platformlar, gençlere tavsiyem gördükleri hatayı bildirmekten çekinmemeleri… Bildiklerini paylaşıp bilmediklerini sorarak topluluk içerisinde kendilerini ve birbirlerini geliştirebilirler.”

Sabri Ünal

Sabri Ünal

Sistem İzleme ve Gözlem Uzmanı AssisTT

“Gönüllü katkı sunmanın manevi boyutu bu ülkede yaşayan gençlere yıllar içerisinde büyük zorluklarla biriktirdiğimiz tecrübelerimizi aktarma görevidir. Aksi halde mensubu bulunduğumuz toplumun gelişimi çok yavaş ve külfetli olacaktır.”

Hakan Hamurcu

Hakan Hamurcu

CTO Calinos Holding

“Pardus topluluğu, hem özgür yazılımlara yeni katkıda bulunmaya başlayacaklar için hem de özgür yazılımlara aşina olanlar için kendilerine uygun “görevler” bulabileceği iyi bir başlangıç noktası. Özellikle genç arkadaşlar, Pardus’a ve diğer projelere yaptıkları katkıları ileride referans olarak gösterebileceğini de unutmamalı."

Selim Şumlu

Selim Şumlu

Topluluk Yöneticisi Mozilla Türkiye

“Dünyada bir şekilde teknoloji kullanmış tek bir insan yoktur ki özgür yazılım topluluklarının çalışmalarından şu veya bu şekilde faydalanmamış olsun. Bu toplulukların çalışmalarından yararlandığımın bilincinde olmak beni özgür yazılım topluluklarının bir parçası olarak emek vermeye ve topluluklardan aldıklarımı geri vermeye ayrıca motive ediyor."

Neslihan Turan

Neslihan Turan

Bilgisayar Mühendisi Wikimedia Foundation

“Son teknoloji kullanan bir araç geliştirseniz bile eğer içindeki yazılımı dışardan alıyorsanız o ürün sizin kontrolünüzde değildir. Pardus ve diğer açık kaynak yazılımlara her türlü desteği sağlamak bizi birçok alanda dışa bağımlılıktan kurtarır. Açık kaynak yazılımlara destek vermek için kodlama biliyor olmanız gerekmiyor. Kullanabilirsiniz, tanıtımını yapabilirsiniz, dil biliyorsanız farklı dillere çevirebilirsiniz.”

Ayhan Yalçınsoy

Ayhan Yalçınsoy

Pisi GNU/Linux Geliştiricisi The Document Foundation İcra Kurulu Üyesi

“Hem yurtiçi hem de yurtdışı iş ilanlarında açık kaynak kodlu sistemlere hakim mezunların arandığını görüyoruz. Hedefimiz proje gruplarını ve proje sayılarını artırmak ve gelecek yıllarda Açık Kaynak dünyasına daha fazla ve etkin katkı sağlayacak mühendisler yetiştirmek.”

Dr. Aydın Tarık Zengin

Dr. Aydın Tarık Zengin

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü - Sabahattin Zaim Üniversitesi

Pardus kullanıyormusunuz? Hikayenizi bu bağlantı üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Paylaş: