TÜBİTAK ULAKBİM

Mustafa Kemal Mahallesi
2151. Cadde No: 154
06510 Çankaya/ANKARA

http://www.ulakbim.gov.tr

 

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us
 . Haberler  . ETAP ile 102 Binden Fazla Sınıfta Etkileşimli Eğitim

ETAP ile 102 Binden Fazla Sınıfta Etkileşimli Eğitim

TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilen Pardus ETAP, MEB’e bağlı okullardaki 102 binin üzerinde etkileşimli tahtada kullanılıyor.

Eğitim kurumlarında kullanılmakta olan etkileşimli tahtalara özel olarak tasarlanan ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile tüm yurtta öğretmen ve öğrencilerin daha etkili eğitim hizmetlerine erişimini sağlayan ETAP kullanımı her geçen gün artıyor.

ETAP, bir sınıf ortamında etkileşimli tahta kullanımında ihtiyaç duyulan  işlevlerin en hızlı ve etkili şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. MEB tarafından yüksek önemde desteklenen ve yeni anlaşmalarla kapsamı her geçen gün genişleyen proje, öğretmenlerimizin gönüllü  katkıları ile yaygınlaşmaya devam ediyor. Gençlerimizin erken yaşlarda açık kaynak teknolojisi ile tanışmalarına olanak sağlayan proje ile, ülkemizin geleceği için de önemli adımlar atılmış oluyor. ETAP, Pardus işletim sisteminin, özellikle etkileşimli tahtalarda kolay ve etkin kullanımını mümkün kılıyor.

Bugün 102.968 etkileşimli tahtada kullanılan ve her geçen gün sayısı artan ETAP’ın okullarımızdaki güncel kullanım sayısını  http://tahta.etap.org.tr adresinden anlık olarak takip edebilirsiniz.

Paylaş:
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x