TÜBİTAK ULAKBİM

Mustafa Kemal Mahallesi
2151. Cadde No: 154
06510 Çankaya/ANKARA

http://www.ulakbim.gov.tr

 

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us
 . Duyurular  . Türkiye Cumhuriyeti 100 Yaşında!

Türkiye Cumhuriyeti 100 Yaşında!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü yani Cumhuriyetimizin doğum günü, en görkemli etkinliklerle ve törenlerle kutlanmaktadır.

Bu bağlamda, Pardus ekibi olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl onuruna özel olarak hazırlamış olduğumuz Pardus 23’ün “100. Yıl Özel Anı Sürümü”nü 29 Ekim 2023’te sizlerle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz.

Bu özel sürüm, Türkiye’nin bağımsız yazılım geliştirme yeteneklerini ve teknolojik bağımsızlığını vurgulamaktadır. Bilgi teknolojileri sahnesindeki rolünü güçlendirmek ve milli kimliğini yansıtmak için geliştirilen bu özel sürüm, kullanıcılarına modern bir işletim sistemi deneyimi sunmanın yanı sıra, ülkemizin teknolojik gelişimine olan katkısını da göstermektedir.

100. Yıl Sürümüne özel ek paketin ön tanımlı olarak bulunduğu özel sürümü ISO olarak indirip kullanabilir veya hali hazırda yüklü olan “Pardus 23 Ay Yıldız” üzerinde Pardus Yazılım Merkezi’nden 100. Yıl Sürümüne Özel Paketimizi kurup aktif hale getirebilirsiniz.

30 Ağustos tarihinde yayınladığımız son ana sürüm Pardus 23, kullanıcıların tercihlerine göre iki farklı masaüstü ortamı sunuyor. XFCE ve GNOME sürümleri arasından seçim yaparak, işletim sistemini kendi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Linux 6.1 çekirdek sürümü, daha iyi performans, sürücü uyumluluğu ve güvenlik sunarak Pardus 23’ü daha güçlü kılmakta olup, Pardus 23, Pardus GNOME Karşılayıcı, XFCE İnce Ayarlar, Pardus Güncelleyici gibi kullanışlı yeni uygulamalar ve daha fazlasıyla birlikte gelmektedir. Bu uygulamalar, kullanıcıların işlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde yapmalarına olanak tanırken, sistem yönetimini daha da basit hale getirmektedir.

Pardus 23 100. Yıl Sürümünü denemek ve daha fazla bilgi edinmek için özel sürümler sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Türkiye’nin milli işletim sistemi ile daha güvenli ve verimli bir deneyim yaşamak için sizleri Pardus’a davet ediyoruz.

Paylaş:
Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Hasan DEMİRCİ
Hasan DEMİRCİ
8 ay önce

Ülkem icin çalışan üreten emek veren tüm nesillere teşekkür

Ahmet Bircan
Ahmet Bircan
8 ay önce

Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler
Harikasınız…

Necmi Topal
Necmi Topal
8 ay önce

Bu digital çağda ancak kendi milli ve özgün bir sürümümüz ile yol almamız mümkün. Hayırlı olsun

3
0
Would love your thoughts, please comment.x