TÜBİTAK ULAKBİM

Mustafa Kemal Mahallesi
2151. Cadde No: 154
06510 Çankaya/ANKARA

http://www.ulakbim.gov.tr

 

Contact Info
198 West 21th Street, Suite 721
New York, NY 10010
youremail@yourdomain.com
+88 (0) 101 0000 000
Follow Us
 . Duyurular  . Pardus 21’i İncele, Öneride Bulun, Hatayı Bul, Ödülü Kap!

Pardus 21’i İncele, Öneride Bulun, Hatayı Bul, Ödülü Kap!

Teknofest kapsamında 9-13 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek Pardus 21 Hata Yakalama ve Öneri Yarışması başlıyor. Başvurular 25 Ağustos – 8 Eylül arasında toplanacak.

TÜBİTAK ULAKBİM PARDUS Projesi, Teknofest kapsamında, Pardus’un en yeni sürümü Pardus 21 için Hata Yakalama ve Öneri Yarışması düzenliyor. TÜBİTAK ULAKBİM ve Pardus Projesi’nin de kurucu üyelerinden olduğu Türkiye Açık Kaynak Platformu ve Bilişim Vadisi işbirliğiyle gerçekleştirilecek yarışmada ödüller, birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL ve üçüncüye 5 bin TL* olarak belirlendi. 

Pardus kullanımının yaygınlaştırılması, Pardus’un 21 Ağustos 2021’de yayımlanan en son sürümü Pardus 21’in tanıtımı, Pardus ekosisteminin güçlendirilmesine katkı sağlanması ve yeni sürüm Pardus 21 üzerinde hata yakalama ve öneri katkısı alınması hedefiyle gerçekleştirilen yarışma, açık kaynak kodlu yazılımlara ilgi duyan, Pardus 21’i merak eden ve Pardus’a katkı sağlamak isteyen tüm katılımcılara açık olacak.

Katılımcılar yarışma dahilinde; Fonksiyonel hatalar/öneriler, Performans hataları/önerileri, Kullanılabilirlik hataları/önerileri, Güvenlik Zafiyetleri ile Yerelleştirme hata/önerileri kategorilerinde başvurularını gerçekleştirebilecekleri gibi kendi farklı önerilerini de sunabilecek. 

Daha çok hata/öneri girişi yap, daha çok puan topla!

Katılımcılar https://teknofest.org adresine girerek 8 Eylül 2021’e kadar başvurularını tamamlamak zorunda. Yarışmaya katılım bireysel olarak gerçekleştiriliyor. Yarışmaya Pardus Destek Merkezi adresinden girilecek hata, iyileştirme bildirim talepleri ile katılmak gerekiyor. Hata bildirim/düzeltme taleplerinin belgelendirmesi için; hatanın eksiksiz tanımı, ekran görüntüsü olarak sunumu, çözümü ya da çözüm önerisi mutlaka belirtilmeli.

Yarışmacıların hata/öneri talep girişleri, hata ve/ya önerinin türüne, önem derecesine ve hata/öneriyle beraber çözümünün de iyi tanımlanmış olup olmadığına bakarak değerlendirilecek. Yarışmacılar önerdikleri çözüm için gerekli yama’yı geliştirerek Pardus ekibiyle paylaşmaları halinde artı puan alabilecek. Bunun yanı sıra raporlanan hata/öneri sayısı da yarışmacılara puan kazandıracak. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra yarışmacılar, buldukları hataları veya geliştirdikleri önerileri 9 Eylül – 13 Eylül 2021 tarihleri arasında  Pardus Destek Merkezi’ nden giriş yaparak katılım gerçekleştirebilecek.

 

Pardus 21 Hata Yakalama ve Öneri Yarışması sonuçları 21 Eylül – 26 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenen Teknofest’te duyurularak, dereceye girenlere ödülleri verilecek. 

* Derecelerin birden fazla katılımcı tarafından paylaşılması durumunda para ödülü katılımcılar arasında eşit dağıtılacaktır.

Paylaş:

13
Yorumlar

avatar
10 Comment threads
3 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
EmirÜmit Çiftciziyaretçimustafa ilumuty Recent comment authors
  Abone Ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Yakup Durmuş
Ziyaretçi
Yakup Durmuş

Tebrikler, elinize sağlık 👏🏻👏🏻👏🏻

Ertugrul
Ziyaretçi
Ertugrul

Güzel bir etkinlik. pardus linux <3

Ibrahim
Ziyaretçi
Ibrahim

Harika bir etkinlik olmuş. Elinize sağlık. Devamını bekleriz.

Altan Yücedağ
Ziyaretçi
Altan Yücedağ

Bu ne şimdi, siz milli piyango idaresimisiniz, neden doğru ,düzgün, güncel , hatasız bir sürüm çıkarmıyorsunuz da böyle saçma sapan işlerle uğraşıyorsunuz, yazık çok yazık.

gizem
Ziyaretçi
gizem

pardusu laptopımda kullanmaya başladım gerçekten harika bir işletim sistemi. benim şahsen yaşadığım tek sorun Libre Officeın tasarımı. Keşke windows office gibi bir arayüzü olsaydı. ikonlar fazla flat, göze batıyor hissi var. çok renkli ve parlak.

pardus ekibine başarılar dilerim. çok güzel projeleriniz var

ziyaretçi
Ziyaretçi
ziyaretçi

WPS office kullanabilirsiniz

umuty
Ziyaretçi
umuty

Pardus gittikçe iyiye gidecek gibi

mustafa il
Ziyaretçi
mustafa il

güncelleme yaparken sayfaya güncellemeler bitince bilgisayarı kapat diye bir seçenek eklensin

mustafa il
Ziyaretçi
mustafa il

güncellemeleri kurarken onay şifresi istemesin zaten oturum açmışız sadece güncellemeleri kur dediğimizde kursun

Emir
Ziyaretçi
Emir

Onlar system-wide olduğu için root privileges ile yapılıyor eğer böyle olmasaydı o zaman sorun olurdu.

mustafa il
Ziyaretçi
mustafa il

pardus’ta windows ta oynadığım oyunları oynamak istiyorum buna bir çözüm bulunsun

ziyaretçi
Ziyaretçi
ziyaretçi

Play on Linux, Steam-Proton gibi uygulamalar var.

Ümit Çiftci
Ziyaretçi
Ümit Çiftci

Böyle Ödül Ve Kanpanyalar Yer Yıl Yapılsın Bence
Hem Gençlerin Gelir Kaynağı Sağlamış Olur Hem de Gençleri Yazılıma karşı İlğisini Artmasını Sağlamış Olur
Bu Tür Yazılımsal Hata Bulma Etkinliklerin Devamı Gelmeli Kaldı ki Bu Tür Şeyleri Google Bile Yapıyor Para Ödülü Veriyor