20 Kasım 2019
Pardus 19.1 Sürümü Yayınlandı
TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilmeye devam edilen Pardus’un 19.1 sürümü yayınlandı. Pardus 19.1, Pardus 19 ailesinin ilk ara sürümüdür.
En yeni Pardus’ u hemen şimdi indirebilir, bu sürüm hakkında detaylı bilgi edinmek için sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.
Cheap SSL olarak bizde pardus işletim sistemi kullanıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.
Ülkemiz adına çok büyük iş yapıyorsunuz Rabbim yardımcınız olsun!
Herkesin artık milli işletim sistemi Pardus’u kullanması gerekir.
indiriyorum lakin kuramadım
Bende Çok Kullanmak İstiyorum Ama Bir Çok Uygulamada Halen Tam Anlamıyla Oturmuş Değil Bir Çok Yazılım kullanıyorum Bilgisayarda Çoğu Pardusta Çalışmıyor Yoksa İçim Gidiyor Kullanmak İçin 🙂 İnaşallah Yakın Zamanda Tam Anlmıyla Bu Sorunları Düzeltirler Herkes Pardus Kullanır.
Pardus her zaman geliştiriliyor lakin oyun desteği yok oyun desteği de olsa milyonlarca insan kullanmaya başlayacaktır.
Gparfed firewall neden yok anlamadım
Visual Studio ve bazı yazılım dillerinin desteği gelse kesinlikle ve kesinlikle Pardus işletim sistemi geçeceğim şuan sanal makinemde kullanıyorum ve gayet başarılı eskiden program yüklemek berbattı şimdi başarılı.
Debian is best linux distro in the world.
Yeni alacağım veya mevcut dizüstü bilgisayarımda Windows yerine pardusu kullanabilir miyim?
İlgiyle takip ediyorum. Ahtapot, Engerek. İsimler bile çok güzel.Okullarda artık windows yerine Etap zorunlu hale getirilsin.
Neden 32 bitlik sürümleri yok? Bir de neden bir çok kişi Pardus’u bilip de neden halen başka işletim sistemi kullanıyor? Millileşelim geç kaldık!
beğenmedim
Veri güvenliğine önem veren şirketlerin mutlak surette Pardus kullanması lazım. F-35’lerdeki durum Windows ve Mac’ler için de geçerlidir…
sürüm yükseltme yapabiliyormuyuz illaki ayrı bir medya oluşturup yeni kurulum mu yapmak lazım teşekkürler ve saygılar.
Hatasız işletim sistemi yoktur onun için denemek kullanmak lazım tesbit edilen hata ve eksiklerin gerekli mercilere gerekli şekilde iletilirse büyük bir ilerleme kaydedilir
ALLAH sizi ve alinizi razı olduğu kullarından eylesin
Bireysel kullanıcılar için eğitimler verilmeli
GNOME arabırımını kullanılırsa cok ıyı olurdu.
Yerli ve milli Otomobilimize verilen destek gibi Pardus da desteklenmeli ve önce kamuda sonrada bütün ülkemizde yaygınlaştırılmalı.
Ülkemizde satılan hiç bir PC içinde hazır işletim sistemi ile gelmemeli. İsteyen istediği işletim sistemini satın alıp onu kurmalı. Kamuda Pardus dışında hiç bir işletim sistemi kullanılmamalı kademeli bir şekilde geçiş sağlanmalı.
Şöyle bir inceledim ve çok güzel buldum, Yerli ve Milli işletim sistemine destek artmalı, Artık vakit kendi Özgür yazılımımızı kullanma zamanıdır, destek ve emeği geçenlere çok teşekkürler …
Pardusun geliştirildiğini biliyordum fakat piyasada hiç görmeyince sanırım iptal edildi diye düşünüyordum bugün haberlerde yorum yazmış bi okuyucu internette araştırdım hemen indirdim ilk işim bilgisayara yüklemek olacak çok merak ediyorum şimdiden ama tek bi tavsiyem reklam yapın biraz daha insanların zihninde yer etti ama kullanım aşamasına geçmedi sürekli geliştirilmiş oysa ne güzel emeği geçenlere çok teşekkürler umarım beklediğimden fazlasını yakalarım. Tek merak ettiğim elektronik sektöründe programlama cihazlarını destekliyor mu eğer desteklemi yorsa lütfen bunuda değerlendirin şirket bilgisayarlarına dahi yüklüycem.
Şu an için Pardus kullanamıyorum maalesef bilgisayarım çok eski ancak Xubuntu’dan verim alabildim sistemimi modifiye eder ya da yeni bir bilgisayar alırsam hemen Pardus’a geri döneceğim. Emeği geçen herkese teşekkürler, bu arada DDE masaüstü çok güzeldi.
32 bit olsa daha iyi olurdu
Linux zaten özgür bir dünya. Sırf tamamen yerli olcak diye baştan başlamaya gerek yok. En iyi geliştirilmiş dağıtım üzerinden gidilebilir. Böylece enerjimizi sıfırdan yapmak yerine var olanı geliştirmek için kullanabiliriz. Takıntılarımızdan kurtulup zaman kaybetmemeliyiz..
pardus neden 32 bit sürümü çıkarmıyor yeni makina alma şansım yok imkanımda yok 32 bit çok mu zor
Deepin versiyonu olsa çok güzel olur
Her şeyden şikayet eden bir milletiz.Her şeyin yerlisini arıyoruz ama yapıldığı zamanda da sahip çıkmıyoruz.Zorlukları var ama destek çıkarsak daha iyi duruma gelir her şey ne yazık ki bir anda olmuyor.
okullarda bilgisayar laboratuvarları, bilgisayar derslerinde Pardus a yer verilmeli ki daha hızlı yaygınlaşsın.
Mesela Windows daki oyunları ve uygulamaları kullanabiliyor muyuz??
Uzun zamandır yoktu Pardus biri demişti öldü diye, şimdi de yazsınlar kral geri döndü. İndirelim bakalım ellerinize sağlık.
çözünülürlük ayarı winamp winrar aadobe flashönemli eksikler
Pardus really is great – but I have two problems with Pardus: The RAM usage is too high and your download servers (for the packages) are sometimes tooooo slow. Are you servers located in North Korea or in Cuba? Why it sometimes takes so long to update things on Pardus?
“PARDUS” yazılımını bizlerin kullanması için her programı desteklemesi gerekli gerek oyun gerek yazılım gereksede adobe tarzı tüm programların vs…
Artık Kurumlarımız dahil kendi işletim sistemimizi kullanalım. Emeği geçen herkezi sayğıyla selamlıyorum. Allah hepinizden razı olsun. Sizlerle GURUR duyuyorum.
BENCE BÜTÜN OKULLARDA BU KULLANILSIN TÜRK MALI OLSUN HER ŞEY
Mobil sürümü çıkmalı bence. Neden mi dersiniz kimse masa üstü uygulama bedavaya geliştirmez. Java ile neden android stüdyoda google play mağazasına uygulama geliştiriyoruz para kazanmak için. ücretsiz uygulama reklam sürümlerinden ücretli sürümlerinden yani kısacası sadece mobil yazılımı türkiye pazarında mecburi yapacaksın ki hem kullanıcı bilgileri yurtdışı uzak sunucu veri tabanları gitmez hemde istihbaratın güçlenir ve yerli yazılımcılar ile kullanıcıların ülkenin alt yapısı bilişim haberleşme ağı yerli olur. Dışarıdan takip edimezsin facebook twitter gibi abd meseili platform lara bilgi sızdırmazsın.