LibreOffice Geliştirici Sertifikasını Türkiye’den ilk kez, Pardus Projesi’nden Muhammet Kara aldı

LibreOffice Geliştirici Sertifikasını Türkiye’den ilk kez, Pardus Projesi’nden Muhammet Kara aldı

LibreOffice Geliştirici Sertifikasını Türkiye’den ilk kez, Pardus Projesi’nde yazılım geliştiricisi olarak görev yapan Muhammet Kara aldı.

LibreOffice, dünyada açık belge biçiminin kolayca işlenebildiği popüler ofis uygulamalarından biridir. Ülkemizde açık belge biçiminin yaygınlaştırılmaya başlanması ile kullanım oranı da her geçen gün artmaktadır.

TÜBİTAK, LibreOffice uygulamasının kullanımının yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi çalışmalarına katkıda bulunmaktadır.

Bilindiği üzere LibreOffice‘in geliştirme çalışmaları, kar amacı gütmeyen ve tarafsız bir uluslararası kuruluş olan Belge Vakfı (The Document Foundation) tarafından koordine edilmektedir. Vakıf, LibreOffice‘in geliştirme çalışmalarına sürekli ve yüksek kalitede katkı sağlayan geliştiricilere verdiği Sertifikalı LibreOffice Geliştiricisi (LibreOffice Certified Developer) unvanını Türkiye’de bir ilk olarak, Pardus projesi ekibinde geliştirici olarak görev yapmakta olan Muhammet Kara’ya layık görmüştür. Dünya genelinde bu unvana sahip 55 geliştirici bulunmaktadır.

Pardus olarak, çalışmalarından dolayı ekip arkadaşımızı kutluyoruz.

Sertifika hakkında detaylı bilgi için:

https://www.documentfoundation.org/certification/program/

https://www.documentfoundation.org/gethelp/developers/

  • 20 Aralık 2017