Bursa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Etkileşimli Tahtalarında Pardus Kullanıyor

Bursa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Etkileşimli Tahtalarında Pardus Kullanıyor

Resimdekiler: Soldan Sağa Okul Müdürü Ercan Yılmaz, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni İbrahim KÜÇÜKHALICI ve Müdür Yardımcısı Süleyman BEKİL.

Pardus, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı başından itibaren Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ‘nun tüm etkileşimli tahtalarında kullanılmaya başlandı.

Kurum yetkilileri tarafından duyuru yapıldı:

“Okulumuzda 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı başında etkileşimli tahtalarımızın tamamına tek işletim sistemi olarak milli işletim sistemimiz Pardus kurulumunu gerçekleştirdik. Türkiye’de ilk olarak kendi imkanları ile tüm etkileşimli tahtalarında tek işletim sistemi olarak Pardus’u hayata geçiren okulumuzda, hali hazırda 40 etkileşimli tahtamızda yerli ve milli işletim sistemimiz Pardus kullanılmaktadır. Pardus’un Etap sürümü kullanışlılığı bakımından öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından beğeniyle karşılanmıştır. Özellikle dışa bağımlılığın önlenmesi ve milli bilincin oluşturulması için yerli akıllı tahtalarımızda yerli ve milli işletim sistemimiz Pardus’un tek işletim sistemi olarak kullanılmasını çok önemsiyoruz.”

  • 20 Şubat 2017