Kullanıcı Aletleri

Site Aletleri


politikalar

Farklar

Bu sayfanın seçili sürümü ile mevcut sürümü arasındaki farkları gösterir.

Karşılaştırma görünümüne bağlantı

İki taraf da önceki sürüm Önceki sürüm
Son sürüm İki taraf da sonraki sürüm
politikalar [2017/05/17 08:12]
ozgur.eroglu [Amaç]
politikalar [2017/10/30 09:58]
10.61.3.62 [Pardus Sürüm Politikası]
Satır 18: Satır 18:
   - Pardus kararlı sürümü iki yılda bir çıkarılır.   - Pardus kararlı sürümü iki yılda bir çıkarılır.
   - Sürümler yayımlandıkları yılın son iki rakamı ile adlandırılır;​ Pardus 18 (2018 yılı için), Pardus 19 gibi.   - Sürümler yayımlandıkları yılın son iki rakamı ile adlandırılır;​ Pardus 18 (2018 yılı için), Pardus 19 gibi.
-  - Pardus ara sürümleri ihtiyaç duyulduğunda sürümün güncel depolar ile eş zamanlaması ve Pardus teknolojilerindeki yeniliklerin dahil edilmesi amacı ile yayımlanırlar. Bu ara sürümler bağlantılı oldukları sürüm nokta (.) kaçıncı ara sürüm olduğunu belirten numara ile birlikte adlandırılırlar. Örneğin Pardus ​18.1, Pardus ​18.2 gibi.+  - Pardus ara sürümleri ihtiyaç duyulduğunda sürümün güncel depolar ile eş zamanlaması ve Pardus teknolojilerindeki yeniliklerin dahil edilmesi amacı ile yayımlanırlar. Bu ara sürümler bağlantılı oldukları sürüm nokta (.) kaçıncı ara sürüm olduğunu belirten numara ile birlikte adlandırılırlar. Örneğin Pardus ​19.1, Pardus ​19.2 gibi.
   - Ana sürümlerin adları ya da kod adları bulunmaz.   - Ana sürümlerin adları ya da kod adları bulunmaz.
   - Pardus deneme sürümleri bağlantılı oldukları ana ve ara sürümlerin geliştirilmesi aşamasında,​ geliştiriciler ve testçiler tarafından geçici süre ile kullanılmak amacıyla yayımlanırlar.   - Pardus deneme sürümleri bağlantılı oldukları ana ve ara sürümlerin geliştirilmesi aşamasında,​ geliştiriciler ve testçiler tarafından geçici süre ile kullanılmak amacıyla yayımlanırlar.
Satır 24: Satır 24:
   - Sürüm ile ilgili gelişmeler duyuru@listeler.pardus.org.tr isimli e-posta listesinden duyurulacaktır.   - Sürüm ile ilgili gelişmeler duyuru@listeler.pardus.org.tr isimli e-posta listesinden duyurulacaktır.
   - Yayımlanan bütün kararlı sürümlere ait ISO’lar Pardus sunucularından ulaşılabilecektir.   - Yayımlanan bütün kararlı sürümlere ait ISO’lar Pardus sunucularından ulaşılabilecektir.
-  - Üretilen sürümlerin 64-bit ve 32-bit Intel mimarileri ​desteklemesi planlanmaktadır.+  - Üretilen sürümlerin 64-bit Intel mimarisi ​desteklemesi planlanmaktadır.
   - Üretilen veya daha önce üretilmiş sürümler Pardus projesine ait sunuculardan indirilebilir olacaktır.   - Üretilen veya daha önce üretilmiş sürümler Pardus projesine ait sunuculardan indirilebilir olacaktır.
     - Sürümler arşiv, test ve kararlı dizinlerinden sunulur.     - Sürümler arşiv, test ve kararlı dizinlerinden sunulur.
politikalar.txt · Son değiştirilme: 2017/10/30 09:59 Değiştiren: 10.61.3.62