XFCE sürümü hakkında değerlendirmeler

Herkese merhabalar,

Bugün itibariyle Pardus un XFCE sürümünü deneyimleme imkanım oldu. En son aktif olarak 2011 sürümünü kullanan biri olarak bu sürümün bana ilk hissettirdiği şey Windows kullanıyormuş gibi Pardus kullanmak oldu. Bu durum geliştiricilerin hedeflediği bir durum mu bilemiyorum ama ilginç bir tecrübe oldu benim için…

Herkese iyi çalışmalar…

1 Beğeni

ben 2011 kullandım en son sonra ubuntu bu sürümü denemek istiyordum şimdi siz dediğiniz için denemek için indirdim bakalım bende aynı düşünceere sahip olcakmıyım ubuntu xfce kullandım xfce zaten kendisi windows benzeri ama çok da esnek kişiselleştirmede.

XFCE ve KDE arasındaki farklar nelerdir? Hangi sürümü kurmalıyım.

Bende çok beğendim. Fakat şöyle bir durum var. pardus için youtube videolar konulması gerekiyor. Her konuda en ince ayrıntısına kadar. Benim gibi yıllardır Windows konullanan kişiler çok zorlanıyor ne neyi nasıl yapacağımızı bilemiyoruz.

Arkadaşlar dikkate alır mı bilmem ama, Bence;

• Güzel bir font olmalı.
  • XFCE de terminal başlatıcı yok menüde. Eklenmeli.
  • Klasik ikonlar haricinde pardusa özel ikon seti olmalı.
  • Pardus masaüstü resimleri olmalı. (Bir tane vardı o da pek hoşuma gitmedi açıkcası)

Ek olarak sistem hakkında;

• Açılış süresi çok uzun. (Diğer linux türlerini de kullanıyorum daha kısa sürede açılıyor. Örneğin Elementary OS)
  • Açılışta şöyle güzel bir Pardus logosu çıkmalı ve konsolda görünen yazılar gösterilmemeli.
  • Pardus u Pardus yapan bir kaç yerli malı yazılım olmalı.

Daha da yazarım ama şimdilik bunların düzeltilmesi bile yeterli.

1 Beğeni

bu forumda genel bir istek öneri listesi oluşturmamız iyi olabilir.