Taşınabilir USB Pardus

Merhabalar, Zamanımın çoğunu okulda geçirmekteyim ve yanımda kişisel dosyalarımı taşımak ve bazı işlerimi yapmak için taşınabilir bir sistem kurmaya karar verdim, yerli olsun bizim olsun dan yola çıkarak Pardus işletim sistemini USB aygıtıma kurmak ve gittiğim her yerde düzenime göre açıp kullanmak istiyorum, nasıl yapabilirim? Teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

USB ye kurabilirsiniz.Yalnız USB 3.0 VEYA ÜSTÜ OLURSA DAHA VERİMLİ ÇALIŞIR.
Kayıt yapabilirsiniz.Dosya ekleme silme,Paket güncelleme,kaldırma vb.Diske kurulu olandan hangi işleri yapabiliiyorsanız USB dekinden de aynısını yapabilirsiniz.Kurarken Kurulum yeri olarak USB nin aldığı sda.1.sdb.1.sdc.1 gibi doğru olarak seçip önyükleyiciyi USB nin aldığı bölöüm olarak seçip kurmak çok kolay ben altı yıldan beri kullanıyorum.Hatta 4 ayrı linux bile kurabilirsiniz.Size tavsiyem en az 64 lük 3.0 bir USB imkanınız var ise 128-256-512 gibi büyük çaplı bir USB seçin yoksa 16 -32 de çalıştırır.16 lık USB ye de kurulur.Fakat yavaş çalışor.

1 Beğeni

Okulda bilgisayara takıp çalıştırarak yaptığınız işin kalanını evdeki bilgisayara takarak devam edebilirsiniz.

1 Beğeni