Steam yüklenebilir mi

deb. tabanlı steam in sitesine girdiğimde download steam dediğimde görsellerdeki gibi hata veriyor hem chrome hemde firefox tarayıcısındada denedim ikisindede aynı hata ekranı veriyor

Steam’i PlayOnLinux üzerinden yükleyebilirsiniz. Uygulama kur seçeneğinden steam aratarak kuruluma başlayabilirsiniz.

Playonlinux emulator değilmiydi ben ubuntuda böyle bi sorun yasamafım oda deb tabanli ama steam in orjin sitesinden ek programa gerek kalmadan indirip kuruyodum linux destegi var yani emu a ihtiyac olmamasi lazim

Steam’i Pardus’a kurmak için ben de uğraş vermiştim…
Steam, Pardus’un paket depolarında mevcut.
Pardus’un menüsünden; uygulamalar / sistem / synaptic paket yöneticisinden, arama bölümüne “steam” yazarak bulabilir ve yükleyebilirsiniz.
Kurulumdan sonra “steam” logosu geliyor ve orada kalıyor ise; konsol (uçbirim) ekranına “LC_ALL=C steam” yazarak uygulamayı tekrar başlatmayı deneyiniz. Türkçe ile ilgili bir sorun nedeniyle, yukarıdaki komut uygulamayı varsayılan dil seçeneği ile başlatıyor ve steam uygulaması açılıyor genelde…
Ben de Steam yüklemek için bayağı uğraşmış ve interneti tarayarak yukarıda yazdığım bilgilere ulaşmış ve sonuç almıştım. Umarım size de yardımı olur.
Selamlar

Ben Pardus Topluluk Sürümü üzerinde Steam’i sorunsuz sayılabilecek şekilde kullanıyorum. Kurumsal ve Topluluk %99 aynı. Kullanabilir. Siteden .deb paketi indirilip kurulabilir.

bir hatırlatma yanlız linux için desteği olan oyunları oynayabilirsiniz

Arkadaşlar Steam yükledikten sonra açılış ekranında kalıyor ise yurtdışı formlarında bulup denediğim bu işlem de işe yaradığı için paylaşmak istedim:

Masaüstünde steam’i çalıştırmak için bir bağlantı oluşturacağız;

• masaüstü sağ tuş> yeni oluştur> uygulama bağlantı diyerek bir simge oluşturalım.
  • oluşan simgede sağ tıklayarak özellikler diyelim ve uygulama sekmesinden > komut yazan bölüme bu satırı yazalım: env LC_ALL=C sh -c ‘STEAM_FRAME_FORCE_CLOSE=1 steam’ %U
    Açıklama kısmına da “steam” yazarak tamam diyerek kapatalım ve steam’i oluşturduğumuz bu kısayoldan çalıştıralım…
2 Beğeni