PDF işleme programı

Sınıf bilgisayarında Windows’ta okul kitaplarının pdf dosyaları üzerinde sıklıkla PDF Annotator programını kullanıyorum. Linux tarafında da buna benzer, pdf dosyaları üzerinde yazma, silme, çizme, boyama, şekil ve işaret koyma işlemlerini yapabileceğim ve pdf dosyalarını bu değişiklerle kayıt edebilecek bir program var mıdır?

Konsol (uç birim) da “sudo apt-get install master-pdf-editor” kodu ile master pdf editoru yukleyebilirsiniz.

ftp.pardus.org.tr/pardus-yenikusak/pool/main/m/master-pdf-editor3/master-pdf-editor-3.6.30_amd64.deb linkinden de temin edebilirsiniz.

2 Beğeni

Okular programındaki gözden geçirme aracı çok yetersiz kalıyor hocam.

Paket listeleri okunuyor… Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor
Durum bilgisi okunuyor… Bitti
E: master-pdf-editor paketi bulunamadı

çıktısını aldım.

OKULAR’ın gözden geçirme aracı yetersiz kalıyor. Çizimlerde hareket sonunda seçim aracı kendiliğinden devreye giriyor, harf veya kelime başı tekrar tekrar çizim aracını seçmek çok zahmetli.

kaan hocamın verdiği kodun çıktısı bu şekilde:
E: master-pdf-editor paketi bulunamadı

Ben daha önce kurduğum için depoda var sanıyordum.
ftp.pardus.org.tr/pardus-yenikusak/pool/main/m/master-pdf-editor3/master-pdf-editor-3.6.30_amd64.deb linkinden de temin edebilirsiniz.

http://ftp.pardus.org.tr/pardus-yenikusak/pool/main/m/master-pdf-editor3/ buradan uygun olanı indirip kurdum. İşimi görüyor teşekkürler.

1 Beğeni