Pardus'a Photoshop, exe çalıştırma

Merhaba arkadaşlar Pardusla 2-3. Sınıf yıllarımda 2008 sürümüyle babam sayesinde tanışmıştım.
Malesef o yıllarda windowsun program, oyun, görsellik bazında daha kullanışlı olmasından dolayı koptuk. Fakat yakın zamanda yine babam sayesinde eve Pardus 5 kurduk. Etap sürümünü de görünce okul bilişim hocasınada pardusu tanıttım oda çok beğendi okuldada tahtaların büyük bir kısmında pardus etap kullanıyoruz.

Şu anda sıkıntı çektiğimiz konular şunlar,
1- Babam için Photoshop nasıl kurulur veya muadil uygulama var mıdır varsa nedir.
2- Benim için exeleri en azından bir kısmını çalıştırsa iyi olurdu.
3- Okul için yine exeleri çalıştırması özellikle hocaların yayınevlerinden aldığı uygulama içeren bellekler var onları açamıyoruz.
Klavye çabuk kayboluyor, bir kelime yazmak için 3 kez klavye açrığımız oluyor.
Sonuncusu biraz ekstrem, Windowstada hiç denemedim ama vpn filan yoluyla youtubedaki bilgilendirici içeriklere ulaşamamamız.

1 Beğeni

1-Photoshop yerine gimp kullanabilirsiniz.
2-3-wine kurulumunu yaparak exe programlarını çalıştırabilirsiniz. Wine Kurulumu Nasıl? - cuneyt.ulusoy tarafından #2 - Alternatifler - Pardus Forumları - TÜBİTAK ULAKBİM
Klavyedeki çark simgesine tıklayarak oto özelliğini açıp deneyiniz.

Tebrik ederiz. Güzel bir katkı sağlamışsınız.

Wine çalışmıyor, verilen kodlarla kurulum yaptım, olmadı. Apper dan wine içeren paketleri kurdum yine olmadı.

Teşekkürler, ama özellikle bayan öğretmenlerden ve öğrencilerden çok tepki alıyoruz.
Görüntüye gıcık oldum diyen hocamız var.
Arkadaşların inatla çift tıklamasını söylemiyorum bile.

Bazılarında gerçekten haklılarda, dosya aktarmak için telefon bağlayacaktık. Telefon parmak izi şifreli,
Şifreyi girin dedi girdik, açmadı yine şifre istedi birkaç defa kısır döngüyü yaşayınca, başka sınıfa windowsa gittik.

1 aydan daha fazla süredir, wine kuramıyorum. Sırf bu yüzden bazı sınıflarda windowsa dönmek zorunda kaldık.

2 Beğeni