Pardus Kurumsal 5 Xfce iso neden güncellenmiyor

Forumda çeşitli defalarca dillendirilen Pardus Kurumsal 5 Xfce sürümünü ile ilgili sorun ortadayken. ( çift işletim sistemi olarak kullanılan bilgisayarlarda grub menüsünün çıkmaması)

bu sorun giderilerek iso dosyası neden güncellenmiyor anlamış değilim

http://indir.pardus.org.tr/ISO/Legacy/Kurumsal/Pardus_Guvenli_Kamu_26102016.iso isonun yayınlanma tarihi 26 10 2016 o günden beri aynı sorun devam ediyor.

Yaygınlaşması için bu tarz basit sorunların kısa sürede giderilmesi gerekmiyor mu ?

3 Beğeni

Yakında Pardusu Yeni sürümü çıkacak umuyoruzki yeni işletim sistemi daha güzel olacak.Şuan pardus forumda açtığımız konuları tübitak inceliyor ve bizlerin açtı konularla daha da kendini geliştiriyoruz.Şuan ki sürümler güncel ama yeni işletim sistemi belirttiğim gibi daha da güzel olacak…
Saygılarımla…
Teşekkürler…

2 Beğeni

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim

1 Beğeni

Çift işletim sistemi için Windows yanına kurduğunuz Pardus makinesinde update-grub yapmadan aşağıdaki dosyada aşağıdaki kısmı 3 yerde; 0 yerine 5’e çeviriniz:

dosya: /boot/grub/grub.cfg
değiştirilecek kısım:

set timeout=0
yerine
set timeout=5

Yeniden başlattıktan sonra 5 saniyeliğine Grub açılacak. Eğer o kısımda Windows yoksa,
/etc/grub.d/00_header ve /etc/grub.d/30_os-prober dosyaları içerisinde set timeout=0 yazan yerleri set timeout=5 yapınız. daha sonra update-grub çalıştırınız.

1 Beğeni

beta sürümü kurdum. deneme fırsatım olmadı ama teşekkür ederim paylaşım için