Pardus kurulum ve grup sorunlari

öncelikle başımdan geçeni anlatayım ve sonra sorularımı sormak ve cevap istiyorum bilgisayarıma pardus kurmaya karar verdım ve kurmaya basladım.(baska işletim sistemi yanına değil sadece pardus) butun dısklerı temızledım kurulumu yaptım yeniden başlattım ve acılan pencere hüsran BİOS ekranı hiç bir şekilde grup çalışmıyor. daha öncede bir kac kez denemem olmuştu aynı sorunla karsılastığım için vazgecmiştim. pardusu çalıştırdım bir şekilde ama böyle olamazzzzz yaklaşık 10 tane işletim sistemi denedim kurdum en zor kurulan işletim sistemi bu 7 saat kurulumuna uğraştım ikinci bilgisayarda internetten araştıra araştıra ama tam net çözümü bulamadım bulduğum kendi çözümüm yanına ubuntu kurarak onun GRUP u ile pardusa girmek ben her seferinde ubuntu da kurmak zorunda degilim arkadaş.sorularım ve görüşlerim.

1- kurumsal pardus 5 UEFİ sorunu desteklemiyor mu ?
2- GRUP neden gelmiyor tek işletim sistemi olarak kurmama rağmen (bilgisayar UEFİ destekli)
3- diğer sistemler gibi kurulum neden kolay değil (örneğin diski neden ben bölüyorum ubuntu kendisi hallediyor herseyi hatta pardusun yanına kurulsunmu, ve UEFİ şeklinde kurulsun mu diye yönlendiriyor)
4-neden her kurduğumda touchpad hatası alıyorum çözüm oluşturulmuş ama onları yapmak zorundamıyım her kurduğumda yayınla güncelleme düzelsin.
5-bir de şu sistemi göze hoş gelmesi için biraz daha makyajlayın lütfen bütün linuxlar aynı windows 98 tarzı bıraz daaha güzel şeyler yapılabıleceğine inanıyorum son kullanıcı için herkese tavsiye ediyorum kendim kurup denemelerini istiyorum ama bu kurulum problemleri ve makyajsız olması insanları soğutuyor hemen vazgeçiyorlar
not: asla vazgeçmiyecem pardustan insallah daha iyi olur diyorum…

2 Beğeni

bencede önceden pardus için yalı vardı kurulum onunla sorunsuz yapılıyordu belki şimdide yeni pardus için diğerlerinden farklı kullanımı kolay bir pardus yükleyicisi yapılabilir.