Pardus 2013 Kurumsal

Bilgisayarım 32 bit işlemcili, Pardus 2013 Kurumsal 32 bit kde sürümü yok mu? 64 bit sürümü bilgisayarıma kuramazmıyım

İşlemciniz sadece 32bit destekliyorsa maalesef ki 64bit kuramazsınız

Bu sayfadan 32bit olanları indirebilirsiniz.

tşkler.
32 bit kde yi indirip usbyi bootlayıp, boot setup ayarından usb yi seçtim, kurulum yapmaya çalıştım dos ekranına kullanıcı adı ve şifre geldi, internette bunlara pardus pardus yazın diyor yazdım sonraki ekran için startx felan yazın diyor yazıyorum bağlantı kurulamadı diyor. grafik ekran seçeneği gelmiyor. neden acaba?

Güvenli kipta açmayı denediniz mi? Ayrıca > forumdaki adımları denedinzi mi ? http://www.pardus.org.tr/forum/t/login-ve-password-sorunu/89/6

1 Beğeni

güvenli kipte denedim oldu. konsol ekranı da hiç gelmedi :slight_smile: tşkler

peki kurulum sonrasında hep güvenli modda mı açacaz sistemi diğerinde gene açılmadı kondol ekranı geldi gene?

Arkadaşlar ben pardus 2013 kde 32 bit denedim ilk ekrandan sonra hata verdi nedenini bilen var mı

Aldığınız hatayı paylaşabilir misiniz??

Arkadaşın biri yazmış:
"kullanıcı adı sıfre ikisinide pardus yaz
şifren gözükmicek enterle sen olur
sonraki koda ise
sudo -s _
yaz enterle
sonra
systemctl restart kdm
_ yaz enterle

sistemi yönetici olarak başlatırsın"
yazıyorum bunları gelen ekran bu
bash: systemctl : komut yok
systemctl diye bir komut tanımıyor sanırım

amd ati raedon ekran kartından kaynaklanıyormuş. netten indirip önce eski ekran kartı sürücülerini kaldırmak gerekiyor, sonra yükledim sorun çözüldü. tabii bunların hepsini pardusu güvenli modda kurulum yaptıktan sonra yapmak gerek
bilgiler burda : ATI Marka Ekran Kartı Sürücüsü Kurulumu(Bütün Linux Dağıtımları) | ShiftDelete.Net Forum - Türkiye'nin en iyi teknoloji forumu

Loading please wait…
[ 5.839830] plotform microcode: firmware:anget aborted loading intel-ucade/0
6-37-08 (not found?)

Pardus 2013 32bit yüklerken aldığım hata bu arkadaşlar bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

sisteminiz açılıyor mu?

hayır açılmıyor siyah ekranda bu kod ile kalıyor

Donanımsal bir probleme benziyor farklı bir işletim sistemiyle açmayı denedin mi bilgisayarı

linux mint 18 kullanıyorum linux da denedim açmayı

aynı sorunla ben de karşılaşmıştım. pardus 2013 'ü güvenli kipte kurup yine güvenli kipte başlattım. sonra pardus forumlarında anlatıldığı gibi depoları güncelleyip update-upgrade yaptım. ondan sonra normale döndü. ama o da bi süre kullanınca mozilla firefox çalışmamaya başladı. pek randıman alamadım. sistemim 32 bit diye ben de linux mimnt 18.1e döndüm.