Okul için exe dosyaları

okullarda kullanılan kitaplar için üretilmiş,içinde konunun bulunduğu sayfa-aktivite ve ses dosyalarının bulunduğu “exe” uzantılı programcığı bi türlü açamadım, wine da yanıt vermiyor
acaba bunları açmanın bir yolu var mı

“Playonlinux” deneyebilirsiniz. Synaptics Paket Yöneticisinde bulunmakta. Ben kullanıyorum.
Selamlar

Wine 32 bit sürümüde yüklümü?

Tahtalar 64 bit, Wine ile topluluk sürümünde çalışıyor ama etap sürümünde sıkıntı yaşadık, tek problem o, hallolunca komple pardusa geçicez,Fakat etapa program yüklemek de ayrı dert,Winetricks yüklim dedim birsürü şifre istedi ve kabul etmedi,

Hocam 64 bit olması birşeyi değiştirmez yinede wine32 yükleyebilirsiniz. Eğer wine ile çalışıyorsa etapta da çalışacaktır.

sıkıntı olan taraf şu ki okullarda wine yok, synapticten yükleyemiyosun da çünkü şifre vs istiyor

okulun resmi maili üzerinden bilgi@pardus.org.tr adresine mail atın.

Tamam bu konuyla ilgileneceğim fakat öğretmenlerin en yaygın kullandığı şey kitapların exe dosyaları ve bunu çalıştıracak program sistemde hazırdan yüklü değil,bununla ilgilenmek lazım sanırım

evet bencede wine işletim sistemiyle yüklü gelmeli hatta exe dosyaları öntanımlı wine ile açılır ayarlanmalı

Hayır bu konuda birsürü dilekçe falan da gitmiş, ama nedense açık kaynak diye övülen bir sisteme birşey yüklemek için birilerinden şifre talep etmek gerekiyor
Duyduğuma göre çalışma exe dosyalarını Pardus üzerinde kurmak için değil,bu dosyaların yerini alması için başka dosyalar hazırlama üzerine yapılıyormuş,
Acaba bu exe dosyaları için yapılan çalışma nedir,bir de resmi ağızdan duysak iyi olucak