MonoDevelop Yükleme Problemi

Merhabalar, apper yardımıyla monoDevelop 5.10.0 sürümünü yüklemeye çalışıyorum ve aşağıdaki hata çıktısıyla karşılaşıyorum. MonoDevelop programını Pardus ortamına nasıl yükleyebilirim ?

The following packages have unmet dependencies:
monodevelop: Bağımlılıklar: libglade2.0-cil (>= 2.12.10-1ubuntu1) but it is not going to be installed
Bağımlılıklar: libgnome2.24-cil (>= 2.24.0) but it is not going to be installed
Bağımlılıklar: libgtk2.0-cil (>= 2.12.10-1ubuntu1) but it is not going to be installed
Bağımlılıklar: libmono-microsoft-web-infrastructure1.0-cil (>= 1.0) but it is not going to be installed
Bağımlılıklar: libmono-system-design4.0-cil (>= 1.0) but it is not going to be installed
Bağımlılıklar: libmono-system-drawing4.0-cil (>= 3.0.6) but it is not going to be installed
Bağımlılıklar: libmono-system-runtime4.0-cil (>= 2.10.1) but it is not going to be installed
Bağımlılıklar: libmono-system-servicemodel4.0a-cil (>= 3.2.3) but it is not going to be installed
Bağımlılıklar: libmono-system-web-extensions4.0-cil (>= 2.10.3) but it is not going to be installed
Bağımlılıklar: libmono-system-web-services4.0-cil (>= 1.0) but it is not going to be installed
Bağımlılıklar: libmono-system-web4.0-cil (>= 2.10.3) but it is not going to be installed
Bağımlılıklar: libmono-system-windows-forms4.0-cil (>= 1.0) but it is not going to be installed
Tavsiye ettikleri: libglade2.0-cil-dev but it is not going to be installed
Tavsiye ettikleri: libgtk2.0-cil-dev but it is not going to be installed
Tavsiye ettikleri: mono-devel but it is not going to be installed

Mono ile ilgili birkaç sözüm var.
Microsoft, geliştirme ortamını Mono ile linux ortamına da yayarak linux ortamındaki diğer geliştirme platformlarını kullanmayı düşünenlerin kafasını karıştırıyor. Biraz derin proje yapmaya kalkınca bir anda yetersizlikler karşınıza çıkıveriyor. Böylece hem geliştirici enerjisini sömürüyor hem de asıl altın ürünü hiçbir zaman linux ortamına vermiyor.

Benim tavsiyem Microsoft tabanlı kökenli şeylerden linux ortamında kaçınmaktır.
Bir sürü güzel dil varken Mono ile uğraşmak bence doğru değil.

3 Beğeni

Uygulamalar - Sistem - Synaptic Paket Yöneticisinden kurabilirsiniz.

3 Beğeni

kursanız bile düzgün çalışmıyor. ben mint ortamında kurdum c# için ama bir sürü sorunla karşılaştım sildim sonrasında. web programlamaya devam kararı aldım sonradan gelecek web de diye düşünüyorum

1 Beğeni

Malesef işe yaramıyor, daha öncesinde apt-get ile de denemiştim, dizinlerin başka bir birim tarafından kullanılıyor olabileceği çıktısını almıştım. Problem sadece mono ve PythonQt4 de oluyor, diğer kurulumlar sorunsuz.

1 Beğeni