Mimarlık veya mühendislik Programları Kullanmamız mümkün mü ?

Merhaba arkadaşlar
Pardus İşletim sistemini çok beğendim basit ve bir o kadarda kolay kullanımı en önemlisi’de yerli olması
Virüs bulaşma ihtimali olmayan ve güzel hızlı kullanışlı olması beni cezbetti gerçekten. Fakat araştırmalarım doğrultusunda bazı şeylere kafam takıldı. Benim branşımdaki insanların kullanması mümkün mü yoksa mümkün degilmi merak ettim.

Günümüzdeki kullandığımız programlar oyunlar bu işletim sisteminde kullanabilir miyiz ?

Autodesk programları (autocad,3dmax,revit v.s) benim kullandığım programların bir kaç tanesi bunlardır örneğim…
Oyun olarak da sistemin kaldırdığı oyunları kurmamız mümkün müdür ? örneğim ( Gta 5 , Call of durty v.s)
Yine oyunları sallayalım da :slight_smile: en önemlisi iş için kullandığımız programları kullanmak

Kurmak istiyorum Kullandığım bilgisayara o yüzden sormak istedim

İlginize teşekkürler arkadaşlar…

1 Beğeni

Alternatif olarak kullanabileceğiniz autodesk programları freecad,librecad,draftsight,bricscad,blender,k-3d,art of Illusion,modo.
Wine ve playonlinux üzerinden exe programları çalışabiliyor ama tüm exeler çalışacak veya performanslı çalışacak diye bir şey söz konusu değildir. Deneyerek görmeniz gerekebilir.

3 Beğeni

Kısa bir süre sonra pardus appstore hazırlanacak. Bu tarz önem taşıyan yazılımları (oyunlar dahil) pardus üzerinde denedikten sonra yükleme talimatları ile birlikte sitede sizlere sunacak arkadaşlarımız.

3 Beğeni

Pardus depolarındaki programlar çok yalın gözükmektedir. Bahsettiğiniz gibi appstore tarzı market tasarlansa, program açıklamalarının yer aldığı bilgi ekranı açılsa çok iyi olur.

3 Beğeni

Mehmet bey çok iyi olur. Böyle bir hizmete gereklilik var.

3 Beğeni