Libreoffice yeni versiyon kurulumu

Hayrına birisi libreofficenin yson versiyonunun nasıl kurulacağını deteylı olarak anlatabilirmi. Pardusta yeniyim ve bir türlü bulamadım. Teşekkürler.

4 Beğeni

Yeni sürümü yüklemeden önce Synaptic paket yükleyicisi aracılığıyla ya da konsoldan sudo apt-get remove libreoffice* komutu ile eski sürümü kaldırabilirsiniz.

LibreOffice sitesinden deb dosyalarını indiriniz. Ana kurulum dosyası, Çevrilmiş Kullanıcı Arayüzü ve Çevrimdışı Kullanım için Yardım dosyaları ayrı ayrı bulunmaktadır. 3 dosyayı da indirmenizi tavsiye ederim. Bu dosyaları çift tıklayarak kurabilirsiniz.(uçbirimden kurmak için .deb dosyasını indirdiğiniz dizinde F4 tuşuna basarak aşağıda açılacak uçbirime sudo dpkg -i dosyaadı.deb ya da sudo dpkg -i *.deb komutu ile kurabilirsiniz)

LibreOffice Taze Sürüm linki, Kararlı Sürüm linki.

4 Beğeni

Burası çok güzel anlatmış. Türkçe isterim dersen çeviririz de.
Selamlar.

2 Beğeni

Ama yinede elle kurma. Depolara girmesini bekle. Yeni versiyon hemen lazım değilse tabii…

2 Beğeni

Hocam olmuyor. dpkg hata bilinmeyen seçenek -i* şeklinde bir hata veriyor. Syneptic dosya menüsünden indirilmiş paketleri ekle diyorum yine olmuyor. Kaç gündğr uğraşıyorum bir türlü başaramadım.

2 Beğeni

Cüneyt bey teşekkürler oldukça faydalı oldu paylaşımınız bende pardusta yeniyim yavaş yavaş öğreniyoruz.

2 Beğeni

Fatih Bey, ekran görüntüsü ekleyebilir misiniz?

2 Beğeni

Kurmaya çalıştığım iki ekran görüntüsünüde ekte gönderiyorum. Çok teşekkürler.

2 Beğeni

kullanacağınız komut;

sudo dpkg -i *.deb şeklindedir. Komut yazarken bir yanlışlık yapmış olabilirsiniz. kopyalayıp yapıştırınız.

2 Beğeni

Deb paketlerinin kurulması hakkında:
http://acik-kaynak.org/acik-kaynak/isletim-sistemi/debian/deb-paketlerinin-kurulmasi.html

2 Beğeni