Kuruluma geçmiyor

Benim Biosta öyle bi bölüm yok asus k55 bios u farklı

Bios görüntülerini paylaşabilirsiniz. Pardus indirdikten sonra yaptığınız işlemleri de paylaşabilirseniz hızlı çözüm önerileri sunulabilir.

kurulum bitti yeniden başlattım ve f2 ile bıos a girdim boot menüsünden boot opt. a girip hardiskimi alta usb bootumu üste aldım f10 ile kaydet cık yaptım

bıos fotosu cekmeyi bilmiyorum netten aldım son fotoyu

Bios’da 'secure boot state' disabled mi?

• Bios’a gir (genelde F2)
  • Security sekmesine git
  • Administrator Password seçeneğinden admin sifresi oluştur
    NOT: Bu şifre Secure Boot'u iptal etmek için gerekli
  • Kaydet ve bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar bios’a gir
  • Tekrar Security sekmesine git
  • Secure Boot’u iptal et
    NOT: ‘Secure boot state’ Disabled olacak
  • Kaydet ve bilgisayarı yeniden başlatıp usb’den başlatmayı dene

Bol şans

1 Beğeni

admin pass oluşturmanın ne gibi bi avantajı olucak anlamadım ama zaten secure boot state olarak görünüyor yinede admin şifremi olurturdur cok garip bişey oldu hiç bişey olmadı :wink:

Yazdıklarımı okudunmu? Ne işe yaradığını yazdım yukarıda. ‘secure boot state’ disabled olmalı. Zaten diasbled ise, sorunun kaynağı değilmiş demek.

1 Beğeni

okudum okudum sinirlendim onda böle konuşuyorum :slight_smile: en son cıkarıp atcam ssd alıcam bi hard disk direk pardus kuracam … acaba bundan önce win 7 32 lik yüklüydü şimdi win 8.1 pro 64 yüklu ondan kaynatlı olabilirmi?

UEFi oldukça yeni bir teknoloji (legacy “eskisi”) ve son zamanlardaki yükleme hatalarının bir çoğunun kaynağı. Secure boot’ta (yanılmıyorsam) bunun bir parçası. Linux’da asıl sorunu yaratan Secure boot oluyor genelde (sertifika ile alakalı).

Telefonun varsa bios’un fotoğrafı çekip yolla istersen, yardımcı olmaya çalışırım; Yada bilgisayarını kırmadan yarına bırak işini :wink:

1 Beğeni

Secure Boot control’u da Disabled yap ve tekrar başlat. Olmazsa, yeniden açılırken birde F12’ye basarak Boot Menü'yü göstermeye çalış.

1 Beğeni

bişey olmadı daha öncede dısabled yapmıştım işe yaramadı diye eski haline getirmiştim şimdi f12 de yaptım bi değişiklik olmadı direk girdi win a

şurada çeşitli bilgisayarların boot menü kısayollarını listelemiş. Asus bilgisayarları için Escape tuşuda olabilir.

denedim onuda küçük 2 secenek geliyor usb ve harddisk olarak sonuç yine win e cıkıyor

Birde Launch CSM opsiyonunu enabled yapman gerek okuduğum kadarıyla.

2 Beğeni

pardusttan selamlar kardeşim kurdum ama maasaüstündeyim sadece kuruluma başlamadım
windowsunnsilinmemesi vs önerilerin varmı ?

Tebrikler. Kurulum kılavuzunu oku derim. Ama asıl tavsiyem kurulumu yarına bırakman. Bunca stresden sonra hata yapma olasılığın çok yüksek :wink:

2 Beğeni

Eyvallah çok teşekür ederim cok yardımcı oldun dediğin gibi kurulumuda yarın yapıyım