Kurulum Sorunu (arşiv)

İlk defa linux tabanlı bir işletim sistemi deniyorum,üzerinde çalıştığım Drupal7 İçerik Yönetim Sistemi ile ilgili izlemiş olduğum derslerde modüllerin Drush ile kurulumunun çok hızlı yapılmasından dolayı ben de bu işletim sistemini kullanma kararı aldım ve 3 gündür Pardus kurmaya çalışıyorum.Güvenli Kipte kurmayı da denedim,harddisklerimin bölümlerini görüyorum,Pardus için ayırmış olduğum 30 GB’lık alanı ext4 formatı ile formatlıyorum fakat kurulum için bana /kök dizin tarifi veriyor, diğer bölümleri seçip yönlendirmeyi deniyorum /kök dizinin seçili olmadığı mesajını veriyor.Bu aşamadan sonra restart ettiğim zaman Drush yapısında olduğu gibi Dos ekranında birçok komutun başarı ile tamamlandığını ve bazılarının eksik olduğunu hızlı bir şekilde gösteriyor.Restart sonrası tekrar Windows ortamına dönüyor.Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.Teşekkür ederim.

– gparted yöneticisinde / hatasını verdiğinde Pardus için ext4 olarak biçimlendirdiğiniz 30 gb alanın üzerinde sağ tık ile / kök dizin belirlemelisiniz.Zaten bahsediyorsunuz kök dizin uyarısı vermiş, hatayı verdiğinde sağ tık ile (ext4 30 gb) / kök dizin belirle.Sonucu tekrar paylaşırsan sevinirim.

Şu an kök dizini seçmek için mouse ile çift tıklamak gerektiğini ve / slaşı seçmediğimi,menülere yabancı olduğum için altında açılır şekildeki format seçeneklerini görmediğimi fark ettim ve şu an kuruluma geçtim ve size kurulum esnasında bu mesajı yazıyorum.İlginize teşekkür ederim

(Kurulum Kılavuzu 7.adım)