KDE Cüzdan sorunu

Daha 1 gün önce Pardus KDE kurdum, KDE cüzdan da ‘‘KDE CÜZDAN ALT SİSTEMİNİ AKTİF ET’‘kutucuğundaki işareti kaldırdım ve ondan sonra hiçbir güncellemeyi ve paket yüklemeyi yapamıyorum.Güncelleme yapmak istediğimde -’‘Geçerli kimlik doğrulama bilgilerini sağlayamadınız.
Lütfen parolaları ve hesap ayarlarını denetleyin.’’ -gibi bir msj alıyorum bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

ALT+F2 basarak arama çalıştırma kutusuna cüzdan yazarak çıkan sonuçlardan KDE cüzdanı çalıştırarak yaptığınız işlemin tersini yaparak dener misin?

cüneyt bey,Denedim fakat KDE cüzdan yönetiminde hiçbir değişiklik yapamıyorum-yeni cüzdan da oluşturamıyorum…cüzdan tercihlerinde gerekli yerleri işaretleyip -tamam- dediğimde (üzgünüz,sistem güvenlik ilkeleri değişiklikleri kaydetmenize izin vermedi) uyarısı alıyorum…2 günde pardustan vazgeçmek istemiyorum…yardım bekliyorum…

sudo apt-get purge --remove kwalletmanager ile kaldırıp

sudo apt-get install kwalletmanager kdeutils ile tekrar yükleyip dener misiniz?

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim,sudo apt-get purge arama yaptım buldum fakat çalışmadı.sonra synaptic-paket yöneticisinden (kwalletmanager)aradım ve bunu güncelledim diğer yazılımlarıda güncelledim yeniden başlattım ve cüzdana girip ayarları değiştirdim…sorunum çözüldü…