Kde 4'ü kde 5'e nasıl yükseltirim

Ben pardus kurumsal 5 kde 64-bit kullanıyorum ve kde 4ü kde 5e yükseltmek istiyorum acaba bu mümkünmü eğer mümkünse nasıl yapabilirim bilenler var ise lütfen cevap versin
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

merhaba
Debian strech depolarında kde 5 mevcut strech depolarından kurabilirsiniz ama bu durum ne kadar doğru olur bilmiyorum.

deb http://ftp.tr.debian.org/debian/ stretch main   
deb-src http://ftp.tr.debian.org/debian/ stretch main
2 Beğeni

Biraz daha sabredersek yakında pardusun yeni sürümü çıkacaktır onu kullanalım diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Bekle bekle nereye kadar kde 5 çıkalı kaç sene oldu biz hala kde 4 te takılı kaldık insanı pardustan soğutuyor bunlar gelsin artık şu yeni sürüm ben artık sabırsızlanmaya başladım.

1 Beğeni

@ozgur17 kde 4 teki özelliklerin bir çoğu kde 5 te olacaktır. Sabretmemize değecek ve umuyorum ki pardusun yeni çıkacak olan sürümü daha güzel olacaktır
öyle değil mi @cuneyt.ulusoy

1 Beğeni

Çkınca göreceğiz, belki KDE olmaz…

2 Beğeni

@cuneyt.ulusoy ne zaman çıkıcak yeni sürüm

1 Beğeni

alpha sürüm depo da varmış

1 Beğeni

Alpha sürümü kurabilen var mı? Ben kurmayı denedim bir türlü kuramadım.

ekran görüntüsü alpha sürümünden canlı sistemden kurarken sorun oluşuyor sanırım grafik arayüzle kurmayı deneyin birde.

Onu da denedim hata verdi. UEFİ kurulumlarda hata veriyor. Windows sistemini by-pass etmemesi için grub oluşturmada da sorunlar yaşayınca vaz geçtim.

Ayrıca Kurulumu flash bellekten yapamıyoruz. İlla ki CD-ROM üzerinden kuruluma zorlamaktadır.

1 Beğeni

Cevaplayan olursa bende sevineceğim.

böyle bir sorun olmuyor usb ile kuruluyor muhtemelen bios ayarlarınızı düzgün ayarlamadınız.[quote=“huseyintokgoz, post:11, topic:1224, full:true”]
Onu da denedim hata verdi. UEFİ kurulumlarda hata veriyor. Windows sistemini by-pass etmemesi için grub oluşturmada da sorunlar yaşayınca vaz geçtim.
[/quote]

windows yanınamı kurmaya çalışıyorsunuz ?

Bios ayarlarını nasıl yapacağız.

windowsun yanına kurmak istiyorum.

Bilgisayarın açılışında DEL, F2, F12 gibi tuşlarla bios ayarına girebilirsiniz. Her bilgisayarın bios girişi farklı olabilir.

Bios ayarlarını şu şekilde ayarların. (Olan ayarları yapın)
legacy enabled
launc csm enable
uefi disable
fastboot disable

1 Beğeni

Windows ile kullanmak istiyorsanız öncelikle diskinizden bölüm ayrımanız gerekiyor.
Bilgisayarım sağ tık Yönet- Disk Yönetimi - Bölüm Ayrımak istediğiniz diski üzerinde seçip sağ tık Birimi Küçült diyerek 30000MB (30 gb) yeni bölüm oluşturabilirsiniz.
Pardus kurulumunda grub ayarlarına dokunmayın ama yüklenecek bölüme bu 30 gb lık bölümü seçin.
Not: En az 30 gb öneririm.

abi bana yardım et kdemi yüklesem xcfemi ben flasha yazdım bunu ama kernel boot image diyor

abi 30 gb çok benim flash 7 buçuk gb nabacam?