HP LaserJet Professional M1132 MFP yazıcı+tarayıcı kurulum sorunu

Kurulmuş gibi gözüküyor, ancak yazmıyor. Uygun butonlara tıkladığımda sırasıyla şunlar geliyor:

ve yukarıdaki bölümde şunlar yazıyor (Formda karakter sınırı olduğundan .txt olarak yükledim):

troubleshoot.txt (46.2 KB)

Bir yerlerde hplip.plugin kurun gibi bir uyarı geldi. Paket Yöneticisinde 3.14 sürümü var. Bu kurulu görülüyor. Ben de sorun devam ettiği için aradım ve3.16 sürümünü buradan indirdim. Pardus la ilgili bir seçim yapamadığımdan Debian 8.3 için idirmişim, kurulum sırasında Debian 8.6 dedi (ya da ben öyle anladım). Ben de ona göre indirdim ve tekrar kurdum. Yine desteklenmeyen Debian sürümü gibi birşeyler söyledi. Ben yine de devam ettim ve konsoldan toplamda şu çıktıyı aldım (Formda karakter sınırı olduğundan .txt olarak yükledim):

hplip-plugin.txt (10.1 KB)

Sonuçta yine çözüm olmadı ve bazı paketler/bağımlılıklar Paket Yöneticisinde “Bozuk” olarak işaretlendi.
Soru biraz uzun oldu gibi kusura bakmayın.

odt - pdf belgelerde de aynı sorunu yaşıyor musunuz?

Yeniden kurduğumda deneyeceğim.
Bu cups bende neden yok gibi duruyor! Halbuki var.
localhost:631
böyle bir site yok diyor! Sistem ipadmin diye bir gurup yok diyor!
# /etc/rc2.d/S23cups stop
bash: /etc/rc2.d/S23cups: Böyle bir dosya ya da dizin yok
diyor. Sahiden bakyım etc içinde rc2.d diye bir dizin yok!
vs…

Ha bu arada Pardus Güvenli Kamu (xfce) kullanıyorum.

Kaldırmamam gereken paketleri kaldırdım galiba… PC sadece terminalden açılıyor. XFCE yerine (aslında sevmiştim ama pek anlaşamadık ya neyse) KDE ile devam edeceğim birazda. iniyor, bir süre sonra kurarım.

Yazmıyor, KDE kurdum o da yazmıyor!!!

Komut satırında aşağıdaki komutları uygulayıp

wget -O foo2zjs.tar.gz http://foo2zjs.rkkda.com/foo2zjs.tar.gz
tar zxf foo2zjs.tar.gz

Cups ile Yazıcı markası seçim ekranında;

Or Provide a PPD File: Gözat seçerek Home > foo2zjs > PPD > HP-LaserJet_Pro_M1212nf_MFP.ppd seçerek yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Yada ilk iki adımdan sonra
cd foo2zjs
make
sudo make install
sudo make install-hotplug (bu gerekli olmayabilir)
sudo make cups

Bu adımlardan sonra CUPS ile yükleme yaparken Hp LaserJet Professional M1212nf MFP foomatic/foo2xqx sürücüsünü dener misiniz?

CUPS ile yazıcı tanıtma.

2 Beğeni

Oldu!!! Ne farklı sürücü ama nasıl olduysa oldu…

1 Beğeni