Ebeyanname programı

Merhaba

E-beyanname programını pardus kurumsal 5 üzerinde nasıl çalıştırabilirim. Kurulumu nasıl yapabilirim.

Teşekkürler.

E-Beyanname linkinde ki BDP(tar.gz) yazan linke tıklayarak dosyayı indiriniz.
https://ebeyanname.gib.gov.tr/bdpKurulum_pardus.doc kurulum klavuzundaki adımları uygulayınız. Komutların başına “sudo” (tırnak işareti olmadan) yazarak çalıştırınız:

sudo mkdir /opt/ebyn
sudo mv ebyn_pardus.tar.gz /opt/ebyn
sudo cd /opt/ebyn
sudo gunzip ebyn_pardus.tar.gz
sudo tar -xvf ebyn_pardus.tar
sudo chmod 744 *

çalıştırmak için konsole (uç birim) açarak aşağıdaki komutları giriniz:
cd /opt/ebyn
./bdp.sh

NOT: indirdiğiniz dizin muhtemelen Downloads dizini olacaktır. Bu dizini açarak F4 tuşuna basın ve pencerenin altında konsolu aktif ederek komutları girin. İşlemler sırasında sizden Parola isteyecektir. Konsolda yazılan parolalar gözükmez. Parolanızı yaznı ve enter tuşuna basın.

2 Beğeni

opt dizinine kopyalama yapma yetkiniz yoktur şeklinde uyarı veriyor. Bunu nasıl geçebilirim.

Teşekkürler.

@kaan beyin söylediği şekilde uyguladığınızda sorun çıkmaması gerekiyor.

1 Beğeni

sudo tar –xvf ebyn_pardus.tar bu komutu girdiğimde
tar: geçersiz seçenek – �
Try ‘tar --help’ or ‘tar --usage’ for more information.

Böyle bir hata alıyorum.

yazdığımız komutları sırası ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca bu işlemleri indirdiğiniz klasörde sırasıyla uygulayınız. Downloads klasörüne indirdiyseniz bu klasörü açıp F4 tuşuna basarak açılan konsola yazınız.

sudo mkdir /opt/ebyn
sudo mv ebyn_pardus.tar.gz /opt/ebyn
sudo cd /opt/ebyn
sudo gunzip ebyn_pardus.tar.gz
sudo tar -xvf ebyn_pardus.tar
sudo chmod 744 *

çalıştırmak için konsole (uç birim) açarak aşağıdaki komutları giriniz:
cd /opt/ebyn
./bdp.sh

söylediğiniz şekilde kurup dosyadan yeni dediğinizde beyanname listesi geliyor mu. Kaç saattir uğraşıyorum bilmiyorum bir türlü yapamadım.

siz bu şekilde kurdunuzm? kurduğunuzda dosya menüsünden yeni dediğinizde beyanname listesi geliyormu? kaç saattir uğraşıyorum bir türlü yapamadım.

Evet, çalışmakta menü içerikleri görünmektedir.
sudo chmod 744 * komutu uygulanmaz ise diğer işlemler başarı ile gerçekleştirilse bile menüler boş çıkmaktadır.

./bdp.sh

yerine

sudo ./bdp.sh

denermisin.