[ÇÖZÜLDÜ] Windows 10 ve Pardus yüklü ancak açılışta windows yok

Windows 10 un yanına pardus kurdum ancak açılış ekranında pardus ve windows seçim ekrani gelmesi gerekirken pardusun mavi ekranı geliyor ve devam ediyor windowsa giremiyorum.

4 Beğeni

Pardus açılıyor mu? O da mı açılmıyor?

1 Beğeni

Kurumsal 5 için; Grub Customizer linkten indirip;

Dosyayı indirdiğiniz dizinde F4 ile uçbirim açarak aşağıdaki komutları uygulayınız.

sudo apt-get install libgtkmm-3.0-1
sudo dpkg -i grub-customizer_4.0.4shpm-1_all.deb

Uygulamalar > Ayarlar altında yada Sistem altında Grub Customizer çalıştırınız.

Yapılandırma listesinde windows görüntülenecektir, menüdeki yön tuşları ile üst sıralara taşıyabilirsiniz. Genel ayarlarda menüyü gösteri işaretleyiniz, gecikme süresini isteğinize göre ayarlayıp kaydettikten sonra (işlem 10-15 sn sürebilir) programı kapatıp sistemi yeniden başlatınız.

4 Beğeni

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Problemim çözüldü.

1 Beğeni

Uygulamalar ayarlar altinda yada sistem altindas grup customizeri calistirin demissiniz ama yapamadim nasil yapicaz

1 Beğeni

Selamlar. İşyerimdeki dizüstü bilgisayarda win 7 vardı yanına PARDUS DDE kurdum. Ancak açılışta windows gözükmüyor. Pardus açılıyor. Ayarlarda > Önyükleme Menüsünde windowsu seçersem veya BİOStan windowsu seçersem direkt win açılıyor, pardusu secersem direkt pardus açılıyor. Seçebileceğim bir GRUB çıkmıyor.

1 Beğeni

Cüneyt Beyin dediklerini yaptınız mı?

Kurumsal 5 için yazdığından denemedim. Bendeki dizüstünde DDE kurulu.

1 Beğeni

Pardus 17 için Grub Customizer konusuna göre Grub Customizer yükleyiniz.

2 Beğeni

Biraz geciktim kusura bakmayın. Dediğiniz gibi Grua Customimeri yükledim. Sorun çözüldü. Teşekkürler.

2 Beğeni