Anydesk Yükleme (Uzak Masaüstü Bağlantı Programı)

Pardus Mağaza ile tek tıklama ile ya da aşağıdaki uzun yol ile yükleyebilirsiniz.

Anydesk download sitesinden sisteminize uygun kurulum dosyasını indiriniz. (Debian/Ubuntu/Mint 64bit-32bit)

Dosyayı indirdiğiniz dizine girerek Terminal/Uçbirim açınız ve aşağıdaki komutlar ile yüklemeyi gerçekleştiriniz. (anydesk ile başlayan dosya ismi Anydesk’in sürüm değişikliğine bağlı olarak farklı olabilir, değiştiriniz)

64bit için;

sudo dpkg -i anydesk_5.1.0-1_amd64.deb
sudo apt-get -f install

32bit için;

sudo dpkg -i anydesk_5.1.0-1_i686.deb
sudo apt-get -f install

(-f install komutu bağımlılıkların otomatik yüklenmediği durumlarda kullanılabilir)
Uygulamalar > İnternet menüsü altından çalıştırabilirsiniz.

4 Beğeni

Cuneyt Bey,kurulumu yaptım.Şu anda hem TeamViewer hem de AnyDesk bilgisayarda kurulu.Fakat kullanamıyorum.Evdeki bilgisayarda da ikisi kurulu ve açılışta ID numaraları geliyor;oysa okulun bilgisayarında açılışta ID numaraları gelmiyor.Sorum şu;Bu iki program Milli Eğitim Bakanlığı’nın FATİH projesi hattında kullanılamıyor mu?Teşekkür ederim…

1 Beğeni

MEB ağında kullanamazsınız.

2 Beğeni

@cuneyt.ulusoy Bey daha önce de yüklemiştim şimdi konu üst sıralara çıkınca tekrar yükleyeyim dedim. Aktif olarak anydesk kullanmam gerektiğinde maalesef Windows sürümüne geçiyorum çünkü bağlantı sağlanıp karşı taraf kabul et butonuna basar basmaz benim anydesk ekranı kapanıyor hiç bir şey çalışmıyor tekrardan sağ alt sistem çekmecesinden anydesk’i tıklayıp açıyorum ki bağlantı ekranı yeniden geliyor. Bunu nasıl aşabiliriz?

Düzenleme-1;
Kabul Ettiğim yani bağlantıyı alan bilgisayarda bağlantı belirli bir süre varmış gibi görünüyor. Sonra kopuyor. Pardus üzerinde hiç bağlantı vermiyor. Güvenlik duvarından olabilir mi acaba? Yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin.

1 Beğeni

http://support.anydesk.com/knowledgebase/topics/54943-troubleshooting

Anydesk proxy ayarlarının da bir faydası olabilir.

1 Beğeni

casper@pardus:~$ sudo dpkg -i anydesk_2.9.5-1_amd64.deb
[sudo] password for casper:
dpkg: hata: ‘anydesk_2.9.5-1_amd64.deb’ arşivine ulaşılamıyor: Böyle bir dosya ya da dizin yok

1 Beğeni

Dosyayı indirdiğiniz dizine girerek Terminal/Uçbirim açınız ve komutlar ile yüklemeyi gerçekleştiriniz.

1 Beğeni